Botoks Ve Leke Tedavisi

Yüz kaslarının fazla çalışması sonucunda ileriki yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıklar artıyor. Genel olarak göz çevresinde, alın çevresinde, ağız çevresinde fazla çalışan kaslarda bu kırışıklıklar görülebiliyor. Bunun sonucunda daha genç ve güzel gözükmek isteyen kadın ve erkekler bıçak altına yatıp zararlı tedaviler uygulamak istemezler. Botoks uygulamasından hemen sonra sosyal yaşama devam edilmesi de bu uygulamanın tercih edilebilir olmasını arttırıyor. Alanında uzman kişiler tarafından yaptırılırsa, deri altında oluşan enfeksiyon riskleri azalmış oluyor ve doğal görünüme sahip Botox uygulamaları başarı ile sonuçlanıyor. Leke tedavisi, insanların ciltlerinde melanin pigmentlerinin salgılanması sonucu ile ciltte oluşan lekeler oluşturabiliyor. Bazen doğuştan bazen de yıllar içerisinde farklı renk tonları cilde yerleşebilir. Hamilelik, sigara, çevre kirliliği gibi etkenler ciltte leke oluşumuna etki gösterebilir. Leke tedavileri bu lekelerin giderilmesi için cildin özelliğine göre uygulanıyor.

Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır? Kasların çok gelişimi sonrasında oluşan kırışıklarda botoks bir diğer adıyla Botulinum Toksin kas gevşetici bir ilaçtır. Kırışıklığın olduğu bölgede kasların direk olarak içerisine işlenir. Kasların içine enjekte edildiği için geçici bir süre orada ki çok çalışan kasların çalışma ritmini geçici olarak azaltır. Böylelikle kırışıklık çok olan bölgedeki kasların ritmi azaltılarak gerginlik kazanır ve kırışıklık engellenmiş olur. botoks tedavisinde sıklıkla kullanılan yerler burun kökü çizgileri, iki kaş arası, göz çevresi ve dudak çevresi olarak sıralanır. Örneğin Botoks tedavisinde hastaların kaşlarının düşüklüğü nedeniyle yüzünde yorgun bir ifade oluşuyorsa kaşlarına uygulanan botoks sonrasında bu ifade değiştirilebilir. Botoks da uygun dozun kullanılması sonucunda yüzde doğallık hiç bir şekilde bozulmuyor. Doğru ürünün kullanılması sayesinde hiç bir yan etkisi olmayan Botoks bir kaç dakikalık işlemler sonucunda çözüm sağlanmış oluyor. Uygulanmasında ince iğneler kullanılıyor ve 10 dakikalık süre sonrasında kişi günlük yaşamına devam edebiliyor. Botoksun kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. genellikle 4 ile 6 ay arasında kalıcılık mümkündür.

Leke Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisi ankara çevresinde sıklıkla uzmanlar tarafından uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin kalıtsal özelliklerinde olabileceği gibi güneş ışınlarından da deride koyulu açıklı lekeler görülüyor. Tedavi aşamasında ciltteki doku değişiminin sebepleri araştırıldıktan sonra kişi özel tedavi süreci başlamış oluyor. Tedavi sürecinde kişinin leke özelliği, büyüklüğü, cilt tipine ve rengine göre kullanılacak olan yöntemler seçiliyor. leke tedavisi ankara çevresinde Dr. Buket Yıldırım’ında önerdiği ve en çok kullanılan yöntem lazerle leke tedavisidir. Lazer leke tedavisinde kimyasal soyma işlemi ve fraksiyonel lazer tedaviler tercih ediliyor. Lazer tedavisi giderilmesi imkansız görülen lekelerde kullanılıyor ve cildin yapısını bozmayacak şekilde işlem sonucu elde ediliyor.

Leke tedavisinde birkaç yöntem vardır bunlar, hafif leke vakalarınız da 1 hafta aralıklar ile 4-6 seansta uygulanan ve acısız olan bir yöntem Clear Lift yöntemidir. anestezik bir işlem görmeden cildinizin altına 3mm’lik bir derinlikte cilt tabakasına zarar vermeden ısı sağlanıyor. Yaşlanma ve güneşe bağlı lekeleri gidermek için ise 3 hafta ara ile 3-4 seans uygulanan Icon Lazer yöntemi micro kanallar çevresinde onarma işlemi sağlayarak lekeleri gideriyor. Bu yöntem cildin altına ve üstüne ısı sağlanarak uygulanır. leke tedavisi ankara çevresinde yapılan bir diğer yöntem kimyasal peeling yöntemidir. Bu yöntem 2 haftalık aralıklar ile 4-6 seans arasında değişebiliyor. Yaz aylarında deniz, kum, güneş sonrasında leke oluşan cilt tipleri için kışın yapılan bir yöntemdir.

Leke tedavisinin seansları ve Botoks tedavisinde kullanılan materyaller kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterir ve herkesin yaptırdığı son derece zararsız bir işlemdir. Kısa süre içerisinde cilt lekelerinizden kurtulabilir, kırışıklıklarınızı giderebilir ve sosyal hayatınıza işlem sonrası dönüş yapabilirsiniz.

hatunzade

YORUM YAZIN