Bozuk Dişleri 1 Günde Düzelten Yöntem

Belfast Queen’s üniversitesi Kuzey İrlanda’nın en önemli üniversitelerinden biridir. Araştırma konusunda oldukça gelişmiş olan bu üniversite bozuk dişleri eski haline getirecek mucize bir buluşa imza attı.. Her zaman kullandığımız bu hapı çok yakından tanıyoruz.

İlk ilaç sektörüne imza atan ve 72 yolluk bir geçmişi olan bu ilacın adı tabii ki Asprin.

Evet yanlış duymadınız Kuzey İrlanda’daki araştırmacıların yaptığı kapsamlı çalışma sonucu a-spirinin çürük dişleri onarma özelliği ortaya çıktı. Peki bunu nasıl yapıyor? Diş köküne bir takım uyarı sinyalleri gönderen a-spirin, diş yenilenme özelliğini aktif ederek bozuk dişleri onarma, sağlam dişleri ise daha sağlıklı hale getiriyor..

Günümüzde diş macunlarının bile dişlerimizi içten içe çürüttüğü yönünde iddialar varken a-spirinin bu denli faydalı bir hap olarak ortaya çıkması bizi oldukça şaşırttı. Uzun yıllar a-spirin ağrı kesici olarak kullanıldı, bir dönem a-spirinle alakalı olumsuz söylemler doğsa da bilim insanları bu söylemleri yalanladı ve a-spirin ün kazanmaya devam etti. Bilinen en meşhur ağrı kesici a-spirin artık diş çürüklerinin onarılmasında da çok etkili. Kim bilir başka hangi sağlık problemlerine iyi geliyor bilim insanları bunları araştırmaya devam ediyor.

Etiketler

hatunzade

3 YORUM

  1. Avatar

    Ee nasıl kullanılacak

  2. Avatar

    Mrb .bu bir reklam deyil .aspirin gercekden cok önemli bir ilacdir ben azerbaycanliyim aspirinle ben yüzüme bile maskeler koydum gercekden aspirinin faydalari cok saclarim icinde maske yapdim .inaninki sizde yapsaniz faydasini gorursunuz

YORUM YAZIN