Bu Karışımı Yapın Sonucuna Şaşıracaksınız

Sindirimimiz için birebir şifa deposu olan yoğurt antioksidan bakımından zengin kimyon ile birleştiğinde daha güçlü bir doğal ilaç olur. Doktorların belirttiğine göre bu karışımı gaz sıkışması ve ve kabızlık gibi sağlık problemleri sırasında tüketilmesini tavsiye ediyor.

Çoğu insanın tercih ettiği alternatif tıpta sıklıkla kullanılan kimyon ve yoğurt ikilisi bir arada kullandıklarında daha fazla fayda sağlar. Kimyon bağışıklık sistemindeki hücrelerin sağlığını koruyarak vücudun ısı oranını artırıp toksinleri atması için terleme kanalarını kullanılır. Özellikle gaz problemlerinde çayı yapılarak kullanılan kimyon yoğurt ile karıştırıldığında başka herhangi bir sağlık sorununa yol açmadan fayda sağlar.

Yoğurt Kimyon Karışımı Ne İşe Yarar?

Gün içerisinde birçok sebepten ötürü vücut hücrelerinde kayıplar olur. Hasara uğrayan bu hücreler kanser gibi hastalıklara zemin hazırlar. Ancak polifenol ve flavonoid bakımından zengin olan yoğurt ve kimyon bu hasarın azalmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra kemik erimesi ve unutkanlık gibi hastalıkların yaşanmasının da önüne geçer.

Uykusuzluk günümüzde yaşanan hastalıkların başında gelir. Melatonin hormonunun da az salgılanması ile artan uykusuzluk sorunlarının önüne geçmek için uzmanlar bu karışımı öneriyor. Kimyon içerdiği esansiyel yağ sayesinde sinir hücrelerini sakinleştirerek daha rahat bir uyku sağlar.

Yemeklerden sonra bir kaşık bu karışımdan tüketildiğinde besinlerdeki yağların vücutta tutulmasının önüne geçer. Yaşanma ihtimali olan şişkinliği önleyerek bağırsak florasını dengeler ve kolay dışkılama sağlar.

Kandaki insülin direncini artırarak glukoz seviyesini düşürür. Bu yüzden şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir karışımdır. Bunun yanı sıra kan basıncını dengeleyerek yüksek tansiyon riskini de düşürür.

Akın Bolat

YORUM YAZIN