Bulaşık Makinesinde Çabuk Turşu Yapılışı

bulasik-makinesinde-tursu-yapimiBana çok ilginç gelen bir fikir oldu ve malzemelere kıyamayıp sadece iki kavanoz için denedim ama tadı harika oldu.

Bulaşık Makinesinde Turşu tarifi:

Bildiğiniz ölçülerle kalın tuz ve sirke. Lahana hariç istediğimiz malzemeleri koyuyoruz kornişon ve biber harika oluyor. Benim ölçülerim ise 1 litrelik dediğimiz büyük boy kavanoza 1 çorba kaşığı kalın tuz ve 5 çorba kaşığı sirke. ve aldığı kadar su ekliyoruz ağzında çok az bir boşluk bırakıyoruz ve yeni aldığımız kapaklarımızla sıkı sıkıya kapatınız ben eşime kapattırdım ve bana çok güldü ama yerken bayıldı resmen. kavanozları bulaşık makinesine yerleştirip ben 60 dakika programda çalıştırdım. ve bitiminde hemen çıkarmayın sıcak kavanoz patlayabilir makinede soğusun ve hemen açıp yiyebilirsiniz. Sirkeli biberde harika oluyor hemde haşlamaya hiç gerek yok at malzemeleri sirkesini sarımsağını bol koy oh afiyet olsun canlarr.

 

hatunzade

4 YORUM

 1. Avatar

  Ne kadar süre dayanabiliyor peki, uzun ömürlü oluyor mu ?

 2. Avatar

  Program kaç derecelik olmalı benim makinamda 60 dakika yok

 3. Avatar

  Hayır. hiç bir gıda değeri yok. turşu 34 derecenin üstüne çıkmamalı. #erdemoner78 lütfen bi gıda mühendisinden teyit ettirin

 4. Avatar

  Translate to English please