Çamaşır Makinenizde Sirke Mucizesi

Asetik asit, alkol ve şekerlerin fermente edilmesi ile ortaya çıkan sirke bakterileri yok eden harika bir temizlik ürünüdür. Sirkeyi Bulaşık makinesinde, Çamaşır makinesinde, Mutfak dolaplarında, Banyoda ev temizliğinde kullanırsanız hem lekeler ve yağlar çabucak gidecek ve çok geç kirlenecektir.

MikroDalga Temizliğinde:

Mikro dalga fırının içerisine 4/1 bardak sirke üzerini su ile doldurarak 5 dakika çalıştırırsanız hem mikro dalga fırın temizlenecek hem de kokuları içerisine çekerek fırınınızın mis gibi kokmasını sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesinde:

Çamaşırlarınızı yıkarken hem ana yıkama gözüne hem de yumuşatcı gözüne 1 yemek kaşığı sirrke eklerseniz. Hem inatçı lekeleri yok edecek hem de çamaşırlarınızı yumuşacık yapacaktır. Bu yöntem çamaşır suyu kadar etkilidir. Hem renkli hem de beyaz çamaşırlarda kullanılabilir. Ağartıcı özelliği yoktur. Ayrıcı sirke tambur da oluşan kireçi de söküp atacaktır. Kireç sökücü kullanmaya gerek yoktur.

Bulaşık Makinesinde:

Bulaşık mekinesi deterjan ve parlatıce gözüne 2 yemek kaşığı eklerseniz. Hem yağ lekelerini giderecek hem de kimyasal olmadan parlak bulaşıklar elde edeceksiniz. Ayrıca yine kirecide söküp atacaktır.

Su Itıcısı ve Kahve Makinesinde

Su ısıtıcısı ve Kahve makinesine 1 su bardağı sirke ile kaynatırsanız Kireç yok olacaktır.

Mutfak Dolaplarında:

Mutfak dolaplarınızı sirkeli su ile silerek tertemiz yapabilirsiniz. Ayrıca yağların tutumunu da etkileyerek uzun süre temiz kalacaktır.

Koltuklarınızı Silin:

Koltuklarınızın durulama suyuna eklerseniz hem koltuklarınız eski parlaklığına kavuşacak hem de leke tutmayacaktır.

Banyolarda:

Sirkeli su ile fayans ve duşakabini silerseniz tertemiz olacak ve aynı zamanda kireç tutmasını engelleyecektir.camasir-makinesi

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    sirke derken elma sirkesimi üzüm sirkesimi v.s ? çamaşır makinelerinde deterjan, yumaşatıcı, kireç sökücü kullanmadan mı kullanılıyor çamaşırların kokusunu değiştirmek güzel kokmasını sağlamak için ne tavsiye edersiniz.?

    • Avatar

      sirke fark etmez. bn bulaşık mak. kullanıyorum . Ç.mak. ise yumuşatıcı gözüne koyun zaten kokusu kalmıyor.

YORUM YAZIN