Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çanta seçimi, kadınların kıyafetler kombinlerinde önemli bir yer tutar. Çanta modelleri; farklı stilleri, renkleri ve çeşitleri ile biz kadınların sürekli olarak kullandığı aksesuarlardır. Çantalar sayesinde yanımızda taşımamız gereken her şeyi taşıyabiliriz. Markabul.com platformundan da inceleyebileceğiniz kadın çanta modelleri; sırt çantası, kol çantası, omuz çantası, postacı çantası, spor çantası, tote çanta, portföy çanta, clutch çanta, kova çanta ve torba çanta gibi farklı türlere ayrılır. Kıyafete göre çanta seçimi yapmak ise biraz yaratıcılık ve estetik zevklerle ilgilidir. Hangi kıyafete hangi çanta modeli uygun düşer? Bunun bazı ölçüt ve kuralları var. Kıyafete göre, vücut tipine göre ve kullanış esasına göre çanta seçimi yapmak doğrudur. Markabul.com’da Accessorize, Alexander Wang, Aldo, Afrodit, Angelo Rossi, Ayşe Deniz Yeğin, Brunello Cucinelli, An Original Penguin, Bohemian Pagan, Calvin Klein, Guess, Jack & Jones, Pierre Cardin ve Ralph Lauren gibi kaliteli tasarımcıların ve markaların çanta modelleri yer alır. Bayan çanta modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için Markabul.com online mağazasına bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?

Kısa boylu kadınların proporsiyonuna uygun olan çanta modelleri kutu clutch çantalar ve mini omuz çantalarıdır. Kısa saplı portföy çantalar, abiye kıyafetlerinizi şık bir biçimde tamamlar. Günlük hayatta ise bilek çantaları ya da küçük omuz çantalarını kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

İnce ve uzun boylu kadınlar, hemen her tür çanta modelini çok rahat bir biçimde kullanabilirler. Büyük çanta modelleri, clutch çantalar, tote çantalar ve desenli çantalar, kendi stilini yaratmak isteyen kadınlar için şık alternatifler oluşturur.

Elma tipi vücut yapısına sahip olan yani üst bedeni kilolu olan kadınlar, dikkatleri kalça ve basenlere çekmelidir. Bu yüzden çapraz takılabilen postacı çantaları, uzun saplı deri çantalar ve portföy çantalar bu kadınlar için ideal seçimler olacaktır.

Armut vücut tipine sahip yani basen ve bacakları kalın olan kadınlar kısa saplı omuz çantaları ve belde biten hobo çantaları tercih etmelidir. Burada amaç, gözleri basen bölgesinden uzak tutmaktır.

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar, bel kıvrımını vurgulayacak çantaları seçmelidir. Orta boy omuz çantaları kum saati vücut tipine sahip kadınlara çok yakışacaktır.

Smart casual giyim stiline sahip bayanlar düz bir bilek boy çanta ya da omuz çantası seçebilirler. Romantik ve zarif bir stile sahipseniz uzun saplı küçük çantaları tercih edebilirsiniz. Spor giysilerle sırt çantaları birbirine çok yakışır. Takım elbiselerde ise bond stili ve ultra modern çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çanta tercihinizde Markabul.com internet sitesi farklı çamta modelleri ve marklarıyla size yardımcı olacaktır.

hatunzade