Çene Sarkmasını 5 Yöntemle Önleyebilirsiniz

Sarkık bir çeneye sahip olmak tüm kadınların en başta gelen sorunlarından biridir. Sarkık bir çene genellikle kilo alımlarında veya fazla kiloya sahip olma durumlarında kendini göstermektedir. Fakat eğer siz fazla kiloya sahip değil veya son günlerde aşırı derecede kilo almadıysanız gene de çeneniz sarkık olabilir. Örneğin yaşınızdan kaynaklı, aile bireylerinden gelen genetik bir sorun, kemik yapısından dolayı, hızlı şekilde kilo kaybından sonra o bölümde olan yağların sarkması yada duruştan dolayı nedenler olabilir.

Çenenizin sarkıklığınızdan dolayı bıçak altına yatmak istemiyorsanız ise size vereceğim tariflerle evde çok pratik ve ucuz maliyetlere cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Kakao yağı

Eğer günde iki kez eritilmiş kakao yağını cildinize sürerseni cildinizin sıkılığını artıracak ve çenenizin sarkıklığının azalmasına yardımcı olacaktır.

Yumurta akı

Yumurta akı, cildin sarkmasını önlemesini ve cildin gevşemesine yardımcı olur. Yumurta Akı Maskesini yapmak için basitçe 2 yumurta akı, 1 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve birkaç damla nane yağını bir kapta güzelce karıştırın daha sonra çene altınıza sürün kuruduğunu hissedince ıslak mendille silin.

Kavun ve elma suyu

Kavun suyu ile elma suyunu yüzünüze uygulamanın cildi beslediği ve çeneyi sıkılaştırdığı söylenir. Uygulamak isterseniz elma ve kavun suyunu bir kapta birleştirerek pamuk yardımıyla çenenize sürünüz ve cildinizde 15-20 dakika bekletiniz daha sonra ıslak mendille silebilir dilerseniz yıkayabilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırarak  kilo vermenize yardımcı olur. Gün içerisinde birkaç bardak yeşil çay içmenizi öneririz.

Süt masajı

Sütün, çene bölgesi etrafındaki cildi sıkılaştırır ve  cildi besler. Günde pamuk yardımıyla birkaç kez masaj yapılması çenenizin sarkıklığını yok edebilir.

Kimse çenesinin sarkmasını sevmez ve bıçak altına yatıp estetik ameliyatı olmakta istemez. Bu basit çözümlerle hem  masraf olmadan hemde bıçak altına yatmadan çenenizin sarkmamasını sağlayabilirsiniz.

Akın Bolat

YORUM YAZIN