Çeyizlik V Yeleği Örneği Yapılışı

Çeyizlik şiş ile Yapılan Yelek örneği, V yelek örneği, kolay yelek modellerine uygun olan bu yelek modelimizin yapılışı altta mevcuttur.

Merhaba arkadaşlar bize pek çok mesaj geldi şişle çeyizlik yelek modeli istiyoruz diye bende sizin için bulduklarımı anlatmaya ve paylaşmaya çalışıyoruz. Bu yeleğimiz tam çeyizlik ve ömürlük olabilecek bir yelek. Ama örneğine göre ebruli ip ile hoş olmayacağını düşünüyoru.

Açık soft renkler (Krem, pudra pembesi, açık yavru ağızı, toz pembe) tercih ederseniz model daha gösterişli duracaktır. Simli angora ipte kullanabilirsiniz ama size kalmış bir tercih.

Bu model internette pek çok sayfada paylaşılmış fakat yanlış anlatım yapılmış hali ile bunu örgüde usta olanlar hemen anlayacaklardır.

Öncelikle modelimizin adı ters “V” yeleği.

Öncelikle yeleğimize alt kısımdan Lastik Haraşo örüyoruz bir kaç sıra lastik örüyoruz.

1. ve 3.sıralar:5 ters,1 düz örüyoruz.
2. ve 4. sıra: Tersi ters düzü düz ör.
5.sıra:*1 düz,2 ters,1.sıranın 1.ve 2.ters ilmeğinin arasından 1 yalancı ilmeği gevşekçe çek şişte beklet,1 ters,1.sıranın 4. ve 5. ters ilmeğni arasından tekrar 1 yalancı ilmek çek şişte beklet,2 ters* sıra sonuna kadar tekrar et.
6.sıra:*1 düz,2 ters,1 ters ile 2 yalancı ilmeği beraber ters olarak ör(kes), Yani 5 düz ördüğümüz yerin tam ortasından bu iki yalancı ilmeği birlikte örüyoruz. 2 ters*sıra sonuna kadar tekrar et.


hatunzade

3 YORUM

 1. Avatar
  Diane Louw

  could you translate the pattern into english plse

 2. Avatar

  Cokguzel desenleriniz guzel yelek desenleri gonderirmisiniz simdiden tesekurlet

 3. Avatar
  sezer aydın

  harika bir yelek ipini ve kaç numara şişle örülmüş.

YORUM YAZIN