Çiçekçi Annenin, Oxfodlu Kızı Yalan

Dün sosyal medyada yayılan Hatay da mezarlık önünde çiçek satan anne ve oxford da okuttuğu kızı ile ilgili bugün malesef ki gerçekler ortaya çıktı.

TÜRKİYE bugün Hatay’da 15 yıldır mezarlıkta çiçek satarak, evinin geçimini sağlayan iki çocuk annesi Gülseren Bozkurt’un hikayesiyle şaşkına döndü. Haber ajansları anneyi ve Oxford’da tıp fakültesinde okuduğunu söylediği kızını manşetlere taşıdı. Günün sonunda gerçek ortaya çıkınca çiçekçi anne yıkıldı. Meğer İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nde okuduğunu sandığı kızı bir sahtekarmış.

Ajanslara verilen röportaj sırasında Oxford’da okuduğunu söylediği kızı da yanındaydı. Oxford Üniversitesi 5’inci sınıfta eğitim gördüğünü söyleyen 25 yaşındaki Merve Bozkurt da demeç verdi ve okuldan iyi bir derece ile mezun olup, beyin cerrahı olmak istediğini söyledi. Annesinin bu emeklerini boşa çıkarmayacağını ve onurlandıracağını ifade eden Merve Bozkurt, “Üniversiteye başlamadan önce annem bana, ‘güzel bir yer kazanmazsan, seni okutmam’ demişti.” ifadelerini kullandı.
Oxford yalan çıktı kızı ifşa oldu
Anne ve kızının verdiği röportaj, sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Çok sayıda kullanıcı Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Gülseren Bozkurt’a destek mesajları attı. Ancak Merve Bozkurt’un Oxford Üniversitesi’nde eğitim görmediği ortaya çıktı. Annesinin yurt dışında eğitim gördüğünü sanıp para gönderdiği genç kızın, ailesinden uzakta bir yaşam sürdüğü ifade edildi

OXFORD LU SANILAN KIZ EMLAKCI CIKTI
Annesinin yurt dışında eğitim gördüğünü sanıp para gönderdiği genç kızın, ailesinden uzakta bir yaşam sürdüğü ifade edildi.

İstanbul’da emlakçılık yapan Bozkurt, “Bir hikaye uydurdum ve buna kendimi de inandırdım. Annemi üzdüğüm için çok üzülüyorum.” dedi

hatunzade

YORUM YAZIN