Çilek Panço Yapılışı

Sibel Kavaklıoğlu Hanım bugün Derya Baykal’ın program konuğu idi. Harika bir paylaşımda bulundu özellikle kızım bunu görünce bayılacaktır. Hemen bende başlıyorum kendisine çok teşekkür ediyorum.

Tabii ki derya Hanımıda unutmamak gerek.

Çilek Panço Yapılışı

Orta kalınlıkta kırmızı ipimizle 6 numaralı şiş kullanılarak yapılan çilek pançoya 20 ilmek atıyoruz ve düz örgüyle başlıyoruz.

2 sıra örüyoruz iki sıra sonra önlerde ilmeğin bir içinden gizli olarak arttırma yapacak şekilde büyütüyoruz.

Ve bu şekilde uzunluğu 43 cm olduğunda (şişimizde 105 ilmek oluyor) tam ortaya gelen 14 ilmeği tek seferde kesiyoruz. Her sırada yine iki boyun yakası için her sırada 1 ilmek olmak üzere toplamda 4 tane ilmek kesiyoruz ve her iki tarafta 41 ilmek olunca bitiriyoruz.

Çilek Panço Kol Yapılışı

50 ilmek başlıyoruz 1*1 lastik olarak 6 cm örüyoruz ve ondan sonra 25 – 25 örgümüzü iki şişe alıp her sırada (içten) birer birer keserek ilmekler bitene kadar örüyoruz. İki adet böyle parçamız oluyor.

Bu kolları pançomuzun üst sağ ve sol yanına oturtup dikiyoruz.(resimlerde mevcut)

Çilek Panço Yaprak yapılışı:

3 ilmek ile yelik ipimizle başlıyoruz ortada ilmek sabit kalıyor kenarlardan birer ajur yaparak arttırıyoruz.

9 ajurumuz olduğundan düz olarak iki yandan kesme işlemi yaparak 1 ilmek kalana kadar örüyoruz ve 1 ilmekle bitirp pançomuza monte ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir model Sibel Kavaklıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Sevgilerle Hatunzade.

Çilek Panço Yapılışı

Çilek Panço Yapılışı

Çilek Panço Yapılışı

hatunzade