Çocuk İstismarcılarına FLAŞ Karar!!!

Çocuk istismarcılarına yönelik son günlerde kamuoyunda idam seslerinin hızla yükselmesinden sonra hükümetten bu konuyla alakalı caydırıcı niteliğinde hadım haberi geldi.
Adalet bakanımız Abdülhamit GÜL yalnızca çocuklara yönelik istismar suçu işleyenlere “Kimyasal Hadım ile ilgili yasa onaylanmak üzere 1-2 güne kadar yürürlüğe girebilir” dedi.
Kimyasal Hadım Nedir ve Nasıl Yapılıyor?
Bu tür Sapık hareket sağlayan kişilerin cinsel arzusunu azaltma ortadan kaldırmaya yarayan bir yöntem. Bu yöntemle penis ve testisler kesilmiyor. Bu şahıslara belirli aralıklarla kimyasal bir iğne yapılarak testesteron hormonunun çalışması azaltılarak cinsel arzu isteği ortadan kaldırılıyor. Bu uygulama dünyanın bir çok ülkesinde kullanılıyor bunlar ; Birleşik Krallık, Polonya, Moldova, Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Hindistan, İsrail, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde cinsel saldırıda bulunan veya iştirak eden kişilerde kullanılıyor.
DaNıştay kararı Durdurmuştu
Daha Öncede yürürlüğe girmesi istenen Kimyasal hadım yöntemi mahkemeye taşınmış ve karar danıştay tarafından dururulmuştu.

hatunzade