COK SEVINIYORUM DEDI

Deppremde yaşamını yitirenlere sevindi, söylediği sözler akıl alır gibi değildi. Tutuklandı. Ama söylediği sözlere ba’kın ne yüzden sevinmiş. İnsanlıktan çıkmış resmen.

Türkiye’yi derinden sarsan depremle ilgili bir video çeken ve “Çok seviniyorum Kahramanmaraş yıkıldı, Adana yıkıldı, Antep yıkıldı, milyon kişi öldü” ifadelerini kullanan şahıs, saatler sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen depremde yaşanan kayıplara ağlarken, sosyal medyada trans bir birey tarafından paylaşılan video büyük tepki çekti.
“ÇOK SEVİNİYORUM”
Evinin mutfağında kamera karşısına geçen şahıs, “Çok seviniyorum Kahramanmaraş yıkıldı, Adana yıkıldı, Antep yıkıldı, milyon kişi öldü. Rabbim tokadını güzel vuruyorsun yıktın mı yıkıyorsun” ifadelerini kullandı.
Sosyal medyada büyük tepki toplayan video sonrası harekete geçen polis ekipleri, Ceren Ö. isimli kadını gözaltına aldı. Görüntülerde yaptığı dualarla yıkımlara sevindiğini söyleyen kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesine sevk edildi. Ceren Ö. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SİKAYETÇİ OLMAYA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ
Mesleği kuaför olan 41 yaşındaki şüphelinin ifadesinde, “Eşcinsel kişilerin takıldığı sosyal medya platformunda canlı yayın yapıyordum. Bu sırada beni izleyen kişiler bu videoyu kaydederek yayınlamışlardır. Bu videonun sosyal medyada gece vakti arkadaşlarımın haber vermesi üzerine öğrendim. Kişisel bilgilerimin yayılması nedeniyle şikayetçi olmak için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendim geldim. Videoda söylemiş olduğum sözleri psikolojimin bozuk olması nedeniyle söyledim. Yaptıklarımdan çok pişmanım, herkesten özür diliyorum. Bütün devletimden özür dilerim dedi.

hatunzade

YORUM YAZIN