Çörek Otu’nun Mucizevi Faydaları

Peygamber Efendimiz (Sav.) “Ölümden Başka Her Derde Devadır” diyerek ümmetine öğütlediği ve içerisinde günlük ihtiyacımız olan bütün mineral ve vitaminleri barındıran minik siyah tohumlar gerçek bir şifa kaynağıdır.

Çörek otu küçük bir tohum olmasına rağmen öyle bir gıdadır ki az miktarlarda dahi vücudumuzun ihtiyacı olan A vitamini, B1, B2, B3, B6 vitaminleri, C vitamin, folk asit gibi önemli vitaminlerin yanında; kalsiyum, fosfor, demir, çinko, bakır mineralleri; omega-3, omega-6, oleik asit, palmitik asit, stearik asit, arachidk asit içerisinde bulundurarak hastalık esnasında tedavi amaçlı yada hastalık olmadan önce korunma amaçlı olarak tüketmeliyiz.

Çörek Otu Tohumunun Faydaları Nelerdir?
Her şeyden önce çörek otu tohumu bağışıklık sistemini güçlendirici tesire sahiptir. Anti-tümöral yani tümör önleyici etkisi vardır. Kanser önleyicidir. Ağrı kesicidir.

Vücutta iltihaplanma ile savaşır yani antienflamatuvar özelliği vardır. Hayati bir organımız olan karaciğeri korur.
Antiviral ve antibakteriyel özelliği mevcuttur. Vücudu alerjik hastalıklara karşı korur.

Bünyesinde ihtiva ettiği timokinon kalp sağlığını koruyucu özelliğe sahiptir. Nefes darlığına iyi gelmektedir.
Tansiyon düşürücü etkiye sahiptir. Böbrek sağlığını ve mide zarını koruyucudur.

Çörek Otu Nasıl Tüketilmelidir
Uzmanlar öğütülmüş çörek otu alınmamasını, tohum olarak alınmasını tavsiye ediyor. Çünkü öğütme esnasında faydalı yağlar uçuyor.

Kahvaltılardan veya yemeklerden 1 saat evvel 1 tatlı kaşığı çiğnenerek tüketilebilir. Bunun haricinde salatalarınıza, poğaça, börek ve tatlılarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

hatunzade

YORUM YAZIN