Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçı, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Fatma Girik’in ölümünün ardından sanat dünyası yasa boğuldu. Cüneyt Arkın, “Bağıra bağıra ağlamak geliyor içimden… Ne kadar iyiydi o…Yüreğim yanıyor, büyük bir parçam gitti…Gözümün önünde mavi, yiğit bakışları… Öyle zarif bir kadındı ki…” ifadelerini kullandı.

Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

Hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti” denildi.

“PEŞİNDEYİM”

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik ise hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ablamda corona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ablamı iki senedir öpmedim bile. Hastane yönetimiyle ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama coronayı kesin burada oldu. Hastane ihmalimi mi yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir bunu araştıracağım, peşindeyim.”

Fatma Girik daha önce yaptığı röportajında vasiyetini sorulması üzerine

Öldüğümde arkamdan kötü konuşmasınlar bana yeter! Kimsenin canını yakmadım, kimseye kötülük yapmadım, kul hakkı yemedim, kimseyi hor görmedim, kimseye şımarıklık ya da güç gösterisi yapmadım. En önem verdiğim şey bu. İyi insan olmak, dünyadaki her şeyden daha zordur. Sanatımın da hakkını verdim. Halkın sanatçısı oldum.”

VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Usta sanatçı, yarın 11.00’de Cemal Reşit Rey’de düzenlenecek törenle uğurlanacak. Fatma Girik’in cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum’a gönderilecek. Girik, vasiyeti gereği 2017’de yaşamını yitiren hayat arkadaşı Memduh Ün‘ün yanına defnedilecek.

Cüneyt Arkın: İnanamıyorum…Bağıra bağıra ağlamak geliyor içimden… Ne kadar iyiydi o…Yüreğim yanıyor, büyük bir parçam gitti…Gözümün önünde mavi, yiğit bakışları… Öyle zarif bir kadındı ki…

Hülya Koçyiğit: Çok büyük büyük acı içindeyim. İnanamıyorum hala. Fatma gerçekten canım ciğerim arkadaşım değil tüm Türkiye’nin sevdiği çok çok büyük bir sanatçıydı. Büyük bir kayıp. Ancak son bir kaç senedir gerçekten rahatsızdı. Bana şöyle dedi: Memduh gitti, her şey bitti. Artık bende gitmek istiyorum dedi. Bunu derken gözleri dolu doluydu. hayatta en sevdiği

Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

insanı kaybetti, Fatma da solmuştu. Sağlık sorunları ile uğraşıyordu. Yürüme zorluğu çekiyordu. Gözleri ışıl ışıl yaşama tutunmaya çalışıyordu. Hasta olsa da beklenilen bir şey değildi ölümü. Sabah böyle bir Haber almak. Hala kendime gelemedim. Konuşmakta zorlanıyorum.

Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

Orhan Gencebay: Son derece üzgünüm. Biraz önce haberini TV’den aldım. Çok büyük bir kayıptır. Gerçekten çok büyük bir kayıp. Son zamanlardaki durumu hassastı. Türk sinemasına en büyük emekleri veren en büyük örneklerden biriydi. Beraber çalışmalarımız olmuştu. Bu tatilde Bodrum’da o kendisi Bodrum’da kalıyordu. Gidecektim fakat İstanbul’a döndü. Kendisi ile bir kaç defa telefonda konuştuk. İstanbul’da ziyarete gidecektim ama ziyaretçi almıyorlardı. Yakın takipteydik. Durumu iyi değildi. Kaybedeceğimizi hissetmiştik.

Cuneyt Arkindan Dostu Fatma Girike Duygusal Veda

Kendisini çok seviyorduk, Allah gani gani rahmet eylesin.

Birlikte çalıştığımız dönemlerde çok güzel çalışmalar yaptık. Çok güzel anılarımız var. Kendisini çok severdik ve yakın takip ederdik. O çok sevilen biriydi. Hepimize başsağlığı diliyorum, harika bir insanı kaybettik. Sinemamızın Fatma annesini, Fatma hanımını kaybettik.

 

Etiketler

hatunzade