Defne Yaprağını Çorabının içine koyun Mucizesi

Defne yaprağını pek çok sağlık faydası olduğu şifalı ve mucize besinler grubundan olduğu herkes tarafindan biliniyor.

Defne yaprağı nedir? Defne yaprağı neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Defne yaprağı çayı nasıl yapılır? İşte, defne yaprağının sağlık açısından faydaları:

  1. Anksiyeteye iyi gelir. Defne yaprağının yakılmasının, anksiyeteyi rahatlatacağı düşünülmektedir. Bunun nedeni ise defne yaprağı dumanının linalool içermesidir. Bu yüzden defne yaprağı kokusunun kaygıyı azalttığı ve anksiyete üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenebilir. Farelerde solunan linalool buharının etkilerini araştıran 2010 tarihli bir araştırma, bunun gevşemeyi teşvik etmeye ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabileceğini öne sürüyor.
  2. Hayvan çalışmalarından elde edilen sınırlı kanıtlara göre; Defne yaprağı yaralar, iltihaplar, böbrek taşı ve tip 2 diyabeti olumlu yönde etkiler.
  3. Geleneksel olarak ateş, grip ve soğuk algınlığı tedavisi için kullanılmıştır.
  4. Kokusunun sakinleştirici etkisi vardır.
  5. Defne yaprağı yağı, baş ve bel ağrılarını hafifletebilir.
  6. Gastrit gibi mide hastalıklarına mideye güç verdiği düşünülmektedir.
  7. Depresyon semptomlarını hafifletir. Evdeki kötü enerjiyi uzaklaştırdığı düşünülmektedir. Cildin güzelleşmesine destek olur. Daha sağlıklı bir görünüm için tercih edilir. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Ancak açık yaralarda kesinlikle kullanılmamalıdır.
  8. DEFNE YAPRAGINI CORABINIZIN ICINE KOYUN
  9. Ozellikle diz, bacak ağrısı ve krampları yaşayanlardan yatarken uyku çorabının içerisine koyacaklar 1 adet defne yaprağı hem rahat uyumasını hem de sabah ağrıları geçmiş olarak kalmalarına yardımcı olacaktır.

hatunzade

YORUM YAZIN