Delik Kıyafetleri Nasıl Düzeltebiliriz?

Makinem yeni tişörtlerimi bile yan yana 3 delik açmaya başladıktan sonra yeni kıyafetlerimi çöpe atmak zorunda kaldım. Tam bu zamanda nasıl kurtarabilirim diye araştırma yaparken terzi arkadaşım sağolsun bu konuda bana kendilerinin yaptığı hileyi paylaştı ve gerçekten işe yaradı ve kıyafetlerime tekrar kavuştum diyebilirim.

Öncelikle ihtiyacınız olan tek malzeme terzilerin kullandığı tela dır. Bu telayı alarak deli olan iki parçayı yan yana getiriyoruz. Kıyafetin tersinden tam üstüne denk gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Üzerine ütü ile hafif bir ısı vererek sabitliyoruz. Bundan sonra ise dış kısmını çevirerek buradan da ütü ile ısıtıyoruz. Ve işlem tamam geçmiş olsun :)

hatunzade

3 YORUM

 1. Avatar

  Bu delikle göbek hizasında oluyorsa suçlu mutfak tezgahınızdır. Makine değil. Özellikle çimston denen havalı ve pahalı bir malzemenin suyla ıslanması ve bluzumuzun buralara sürtünmesi sanırım bir çeşit kimyasal reaksiyonla penyelerimizi delik deşik ediyor. Bu sorun oldukça yaygın ve bilimsel olarak araştırılmalı. Aynı sorun bir akrabamda da vardı ve tek ortak nokta göbek deliği hizası ve granit tezgahtı. Yazlık mutfağımı bukez granitten yaptırdım. Şu ana kadar sorun olmadı. Derdi olanlara duyurulur.

 2. Avatar

  Bence tezgah değil suçlu. giyilen pantolonun düğmesi ile tezgah arasında sıkışınca deliniyor.

 3. Avatar
  Zuhal Boğaç

  Masimo Duttiden indirimde 10 adet penye bluz almıştım ve çok severek giyiyordum. Hepsinin 3-4 giyimden sonra göbek hizasında delik oluştu ve hepsini attım. Sonra birçok kişiden de duyunca şaşırdım ve hala nedenini merak ederim.