Denizden Çıktıktan 48 Sonra Hayatını Kaybetti

William David, 4 Temmuz’da Florida’da denize girdi. Fakat David denize girdikten 48 saat sonra hayatını kaybetti.

Yıllarca kanserle savaşan baba David’in bağışıklık sistemi oldukça zayıftı. David eşiyle beraber 4 Temmuz’da kızları Cheryl ve ailesini ziyaret etmek için Tennessee’deki evlerinden Florida’ya gitti. Burada denize giren David ailesinin söylediğine göre oldukça sağlıklı görünüyordu. Ancak William bir gün sonra ateş, titreme ve sırtında kırmızı bir işaretle uyandı. Bu işaretler onun için kötü bir haberdi çünkü et yiyen bakteri (nekrotizan fasiit) kapmıştı.

David yaşadığı şikayetler üzerine hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, enfeksiyondan şüphelendi ama David birkaç saat içinde septik şoka (kan zehirlenmesi) girdi ve pazar günü öğleden sonra hayatını kaybetti.

Yapılan testlere göre; deniz suyundaki hayvanlarında yaşayan bir bakteri türü olan vibrio vulnificus bulunduğu tespit edildi ve bu bakteriye maruz kalan kişilerin yaklaşık yüzde 33’ünde ölümcül sonuçlanabileceği vurgulandı.

Babasını kaybeden Cheryl, tehlikeli bakterilerin gittikçe yaygınlaştığı Florida’da tatil yapan herkesi et yiyen bakterilere karşı uyarıyor.

Akın Bolat