Derya Baykal Altıgen Hırka Yapımı

Derya Baykal’ın programında ilk kez Fatma hanımın Anlattığı bir model hırka. Birkaç sefer deneye ip yapamamış ve son  denemesinde başarıyı elde etmiş birisi olarak sizlerle başarımı paylaşıyorum. Derya Baykal’ın programında paylaştığı ve tığ ile örülerek 2 parçadan oluşan kolu ayrı yakası ayrı, önü ve arkası ayrı örmeye gerek kalmadan hepsini bir elden çıkartan bir modeli sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle Altıgen yapmakla başlıyoruz işimize burada püf nokta başlangıç dolgusunun 12 yani altının katı olması böyle başladığımız da altıgen sorunsuz ilerliyor yoksa altıgende kaymalar oluyor ve motif hoş durmuyor.

Altıgen Örmeyi bilemeyenler buraya tıklayarak Öğrenebilirler.

Altıgen iki parça ördükten sonra ikiye katlıyoruz ve ters l şekilini altığını göreceksiniz. Bu şekilde kenarlardan ve arkadan diktiğimizde çok kolay ve şık bir salaş hırka elde etmiş olacaksınız. Ayrıca renkli yada iki renk ip kullanırsanız daha güzel bir örgünüz olacaktır.

tig-isi-altigen-hirka-modeli-ve-yapilisi 6-gen-hirka altigen-hirka-ve-oatik-yapimi derya-baykal-altigen-hirka-modeli

hatunzade

2 YORUM

 1. Avatar

  buen día:
  Por favor, me pueden proporcionar las instrucciones completas del este modelo https://hatunzade.com/derya-baykal-altigen-hirka-yapimi/

  Gracias

 2. Avatar

  Este video puede ayudarde
  Buenas noches
  Hatice desde Paris
  https://m.youtube.com/watch?v=K_ZFwYKvqNk