Derya Baykal Panço Yapılışı 18 Mart 2015

Deryanın Dünyası Programının bugünkü konuğu Sİbel Kavaklıoğlu harika bir panço paylaştı bizlerle. Çok şık  ve güzel olan bu örnek standart beden herkese uyacak kadar şık bir panço olmuştur.

7 Numara şiş kullanılarak örülmüştür modelimiz.

Derya Baykal Panço Yapılışı 18 Mart 2015 

İki kat ipimizde 53 ilmek atarak başladık. Ve modelimize 9 Haraşo, 1 dola 9 düz 17 ilmek kahve çekirdeği, 9 düz 1 dola 9 haraşo olarak modeli döşüyoruz. İsteyenler kahve çekirdeği yerine Saç örgüsüde tercih edebilirler.

Aynı mantıkla devam ederek 45 ajur olana kadar devam ediyoruz.

 

hatunzade

8 YORUM

 1. Avatar

  Merhaba, ortadaki badem çekirdeği 25 den fazla oluyor. gösterdiği örneğin başlangıcından itibaren yoksa başka bir yerden itibaren mi sayacağız bu bademleri. anlattığı tariftede artırmalardan sonra örülen 15 sıra yazılmamış, lütfen eksiksiz ve tam bir tarif verirmisiniz. yapıyorum ama şu badem sayısından ötürü yarım kaldı :(

 2. Avatar

  arka yaka nezaman kesiliyor

 3. Avatar

  Kahve çekirdekli panço yaka kesiminden hemenmi 9ilmek arttılacak

 4. Avatar

  Kahve çekirdekli panço yakayı kesincemi 9 ilmek atılacak ön pat için

 5. Avatar

  ipin markasi nedir?

 6. Avatar

  Sibel hanım ‘örgü tamamen matematiğe dayalı ‘diyorsunuzda 3 ilmekler 5 kahve çekirdeği ve 6 haROŞE Nasıl 17 ilmek oluyor.tariftede 3 kişi ısrarla 17 ilmek diyorsunuz anlamakta zorlandım.birde programda 25 kahve çekirdeği, verdiğiniz yazılı tarifte 26 çekirdek diyorsunuz.karar verseniz artık.kahve çekirdeklerinin kaç sırada büzüldüğünü örgü bilmeyenler için. Keşke söyleseydiniz.ben örgü. Biliyorum bilmeyenler için sordum.

 7. Avatar

  Lütfen takipçilerinize biraz saygınız olsun işinizi önemseyin

 8. Avatar

  sxemi olsa idi super olardi.mumkunse sxeminu hazirlaya bilersiz.yixsa varsa ata bilersiz seklini.cunki men azeruyim dediklerinizi tam anlamadim