Derya Baykal Üçgen Batik Yelek Yapılışı

Derya’nın Dünyası program konuklarından Sibel Kavaklıoğlu’nun paylaştığı batik yelek modelini silerle paylaşmak istedim.

Batik ip ve 5 numaralı şiş kullanılarak 36 – 38 beden için uygun olduğu belirtildi.

51 İlmek atarak başlıyoruz. (Sürekli tek ilmek olması lazım ortadan eksiltmemiz olduğu için tam ortayı yakalayabilmek için)

Önden iki yandan 1 ilmek arttırıyoruz ve tam ortadaki 3 ilmeği birlikte alıyoruz. (24 ilmek örüp 3 ilmeği birarada alıyoruz) Bu mantıkla 3 sıra siyah 3 sıra batik ip kullanıyoruz. 8 renkli kutucuk olduğunda yanlardan arttırmaları bırakıp ortadan toplamaya devam ederek kol ve yaka kesimini veriyoruz.

Alttan renkli 11 kutucuk olduğunda siyah ip ile omuz kısmını yapabilmek için bir kaç sırada ortadan iki ilmek arttırma yapıyoruz 19 ilmek olduğunda alttan siyahımız 10 cm olana dek örüp bir ön kısmı bitirmiş oluyoruz.

Arka için 72 ilmek atıyoruz ve ön parça uzunluğunda örerek bitiriyoruz. derya-baykal-26-03-2015-yelek

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    Orguleriniz ve konuklariniz bir harika torunu uyutuyorum ve hemen sizin programiniz basliyor iyiki varsiniz bugunku yelekte bi baska guzeldi ben elazigdayim orgu ormek istiyorum ama burada yun bulmak cok zor hatta yok denecek kadar az diyebilir orguleri gordukce moralim bozuluyor oremiyorum diye ne yapalim. Emegi gecenlerin eline saglik

  2. Avatar

    Ben bu yelegi yaptım ama bu kadar güzel olmadı bi kaç yerde farklı anlatıl mis tek renk le yapılan yerler kabarık patik iple yapilan yer gozuk muyor ( iki kabarik tek rengin arasinda olunca) daha net tarif bilgi verirseniz sevinirim

YORUM YAZIN