Derya Baykal Yılbaşı beresinin Yapılışı

yilbasi-beresi-nasil-yapilirDerya Baykal’ın programındaki Facabook Başak Yün hesabı tarafından tasarlanmış Yılbaşı beresinin tarifini yazıyorum. beğenenler yapabilir.

Yılbaşı Beresi Yapılışı:

5 numara şişe uygun bir ip ile başlanacak olan beremiz 70 ilmek başla,2 ters 2 düz  örgü olarak döşenmektedir. 4 sıra lastik örüldükten Sonra 12 cm düz örgü yapılacaktır. daha sonra ilk ilmegi ör sonra 1 kes,20 ilmek ör 1 kes,20 ör 1 kes,20 ör 1 kes şeklinde toplam dört kere kesilecek ve şişimizde 66 ilmek kalacak.

sonra 26cm olana kadar düz ör,sonra ön yüzde hem sıranın başında hem sıranın sonunda 1er kes 7 ilmek kalana kadar.Sonra bitir.

YILDIZI YAPMAK İÇİN
6 zincir çek ve iki ucunu birleştir dare oluştur. Bu dairenin içine 15 tane sık iğne doldur. 15 inci sık iğneden sonra 9 zincir çek. zincirin tepesinden dibine doğru önce 2 sık iğni yap. yanına 2 çakma sık iğne sonra 2 tane ikili t
rabzan sonra 2 tane üçlü trabzan yap. alttaki 15 tane yaptığın sık iğnenin üçüncüsüne bat sabitle. Yıldızın ilk bacağı oldu. Aynı işlemi 4 kez daha tekrarla (yani9 zincir çek. zincirin tepesinden dibine doğru önce 2 sık iğni yap. yanına 2 çakma sık iğne sonra 2 tane ikili trabzan sonra 2 tane üçlü trabzan yap)

hatunzade

YORUM YAZIN