Derya Baykal – Zerrin Kaya bebek Yeleği yapılışı

Ankaradan gelen Ve harika modellere imzasını atan Zerrin Kaya Bugün bebek bolerosu modelinin anlatımını verdi. çoktan dır herkesin merak ettiği ve özellikle yabancı sitelerde bulunan bu model büyük hayranlık uyandırdı.

Zerrin Kaya Yeleği Yapılışı

Bebek yünü ile 3,5 numara şiş kullanılarak başlıyoruz.

Robadan başlama yelek tarzı ile yapılan bu modelimize 59 ilmek haraşo ile başlıyoruz. 4 diş haraşo sırası yaptıktan sonra. baştaki 2 ilmeği ters yapıyoruz. 12 sıra düz bir ilmekle arttır 2 düz örgü yap 25 düz ilmek örülecek 1 ilmekle arttır 2 düz örgü ör 1 ilmekle arttır 12 ilmek ör 2 sıra ter ör aşağıya doğru 12 ajur sırası olduğunda 12 ilmek için ayırdığımız bölümü baştaki 2 düz örgü ile beraber kesiyoruz sonda bir ilmek bırakıyoruz. bu bıraktığımız 1 ilmekten başlacak yukarıya doğru 23- 25 ilmek çıkartıyoruz.

ve geri dönüş sırasında ters örgü ile geliyoruz 23 ilmekten sonra kol için 10 ilmek daha atıyoruz ve arka için ayırdığımız ilmekleri örüyoruz 10 ilmek daha atıp diğer yandan 23 – 25 arası ilmek atıyoruz ve 3 sıra haraşo örüp stediğimiz modeli döşüyoruz ve bu örgü ile önlerden ilmek çıkarttığımız için yuvarlaklık kazanılıyor ve bolero şeklini alıyor.

hatunzade

1 YORUM

  1. Avatar
    gurbet saglam

    Hepsi gercekten harika seyler,ellerinize saglik.ben örgüye karsi cok meraki olan birisi olarak zerrin hanimin her yaptigi örgüyü cok muntazam buluyorum.programindan dolayi derya hanimi candan kutluyor ve zerrin hanimefendiyi daha fazla görmeyi temenni ediyorum…..SEVGI VE SAYGILARIMLA.