Dikkat!! Yeni Sistem Dolandırıcılık

Gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık duymayalım. Ama bu sefer ki gerçekten şeytanın bile aklına gelmez denilen cinsten.

Olay çarşamba günü gerçekleşiyor. Adem beyin arkadaşları Whatsaptan mesaj atarak telefonuna ulaşamadıklarını ve telefonunun kapalı olduğunu söylemesi üzerine anlaşılıyor. Bu aramaların ardından telefonunun ayarlarını kontrol eden Adem bey basit bir sıkıntı olduğunu söyleyerek önemsemedi.

Aradan yaklaşık bir saat geçtikten sonra çalışmakta olduğu bankadan ard arda 38 bin, 16 bin ve 26 bin liralık krediniz talebiniz üzerine onaylanmıştır mesajları gelmeye başladı. Hatalı olduğunu düşünerek internetten banka hesabına bakmak istedi fakat uzun süredir girdiği şifreyi defalarca yazmasına rağmen malesef şifre hatalı veriyordu.

Bunun üzerine derhal banka şubesinin yolunu tutan Adem bey hayatının şokunu yaşadı. Bunların hepsi doğruydu ve bunun üzerine kredi kartı ve nakit avansınında tamamı çekilmişti.

Genel merkez ile görüşmeye geçildi. Adem beyi telefonundan aradık ve onay verdi. Tek tuşla 3 adet kredi çekişmişti. Hemen bloklanması için hemen karakola gitmesi gerektiğini öğrenerek. Dilekçe bırakarak işlemleri bloklandırmak istedi.

Hemen Turkcell’i aradım ve asıl şoku yaşadım.
Müşteri hizmetleri öğlen sıralarında İstanbul Pendik Turkcell şubesinden yedek sim kart çıkarıldığını, o sim kart bir telefona takıldığı an benim hattımın bloke olduğunu belirtti.

Normal şartlarda kimlik ve hat sahibi olmadan asla böyle bir işlem yapılamayacağını bunun için şubeye dair acil inceleme başlattıklarını bildirdiler.

Savcılığa giderek Turkcell ve bankamdan şikayetçi olarak dava açtı. Bir operatör çalışanının yapmış olduğu yanlış bir insanın hayatını mahfetmeye yetiyordu.

hatunzade