Dikkatsizlik Sandı Acı Haberi Sonradan Öğrendi

Antalya’da bir şirkette çalışan 24 yaşındaki Burcu Demir kulak zarındaki delik olduğunu ameliyat sonrasına kadar duyamamasının ‘dikkatsizlik’ olarak algılayan Burcu Demir, ameliyat sonrasında aradaki farkı anladığını söyledi.

Dikkatsizlik Sandı Acı Haberi Sonradan Öğrendi

Duymamasını Dikkatsizlik Sandı

Antalya’da bir kaç yıl önce gittiği tatilde denizde girdikten sonra kulak zarı yırtılan ve yıllar boyunca farketmeyen Burcu Demir, çevresindeki herkesin kendisine ‘duymadığını’ söylemesini önceleri kabul etmedi. İnsanların ona seslendiğini birkaç seslenmeden sonra çağırılışını anlayan Burcu Demir, bunu ‘dikkatsizlik’ olarak yorumladı. En sonunda canına tak eden olayı araştırmak için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Kliniğine gitti fakat doktor ona acı haberi verdi kulak zarı yırtılmıştı başarı bir operasyonla timpanoplasti (kulak zarı onarımı) ameliyatı olan Burcu Demir, şimdi her şeyi rahatlıkla duyabilmenin sevincini yaşıyor. Çok sevdiği uzun saçlarının kulak arkasındaki bölümünün tıraş edilmesini ve kulak arkasında kesi izi olmasını istemeyen Burcu Demir, kapalı yöntemle olduğu ameliyat sonunda artık çok mutlu.

“Keşke Önceden Ameliyat Olsaydım”

Yaşadığı duyu kaybını önceden anlamadığını belirten Burcu Demir, “Çevremdeki herkes duymadığımı söylüyordu ama ben fark etmiyordum. Ameliyat olduktan sonra fark ettim ki duymuyormuşum” dedi. Birinin kendisine seslendiğinde ancak üçüncü seslenmede duyabildiğini anlatan Burcu Demir, “İlk başta dikkatsizlik sanıyordum, zamanla fark ettim ki ben duymuyorum. İyi ki ameliyat olmuşum.

Hem çok sevdiğim saçlarım kesilmedi ve ameliyat izi yok hem de artık her şeyi duyabiliyorum. Öyle ki işyerimde farklı katlarda çalan telefonları bile duymaya başladım. Bunlar beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Akın Bolat