Dilencilerin Kucağındaki Çocuklar Neden Sürekli Uyur?

Özellikle kalabalık yerlerde kadınların kucağında 6 aylık ile 3 yaş arası cılız ve bakımsız çocuklar görürüz, Bu çocukların sürekli uyuduğunu çoğumuz farketmişizdir. Bu çocuklara acıyarak para veririz mutlaka bir faydamız olsun diye.

Peki Bu çocuklar neden Sürekli Uyur? Bunu farkeden bir gazeteci arkadaşımızın kalemini bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

” 1 Ay boyunca bu uyuyan çocuklar takip ettim. Bu çocuğun sabahtan akşama kadar burada oturduğunu ve ne ağladığını, ne hıçkırdığını ne de bir tepki verdiğini fark ettim. Bu yaşta ki çocukları olanlar bilirler 1-2-3 yaşındaki çocuklar maksimum günde 3 saat uyurlar ve mutlaka uyanırlar. Bu çocuklarda bir gariplik vardı.

Bir gün yanına yaklaşarak neden sürekli uyuyor diye sordum ve cevap vermedi bir kaç kez yineledim malesef cevap alamadım. Ertesi gün romen bir arkadaşımı arayarak durumu anlattım. Ve bana bu çocuklara votka yada uyuşturucu verildiğini anlatınca şaşkınlık içerisinde dinledim. Bu çocuklar resmen ölüme terk ediliyorlar. Ve ertesi gün polisle oraya gittiğimde ne çocuk vardı ne dilenci”

Sizlerde dilencinin kucağında çocuk gördüğünüzde acıyarak bakmayın hemen polise haber verin. Bu Acı gerçeği görün.

Bu yazıyı paylaşalım bir çocuğumuzu kurtarsak kardır.dilencilerin-kucagindaki-cocuklar-neden-uyur

 

hatunzade

YORUM YAZIN