Dilimlenmiş Çiğ Soğan Zehirliyor

Soğan doğal bir anbiyotik, anti oksidan ve vitamin deposudur. Bunu hepimiz biliyoruz fakat doğranmış çiğ soğanın zararlı olduğunu biliyormuydunuz. Her gıdanın tüketilmesi gereken bir yol mutlaka vardır. Yanlış tüketildiğinde bu sağlık deposu olan soğan bile zararlı hale gelebiliyor.

Yapılan araştırmalara göre çiğ olarak doğranmış soğan kapaklı ve kilitli poşetle buz dolabında dahi olsa bakteri ve kokuları mıknatıs gibi çekerek içerisine hapsetmektedir. Evde grip olan biri var ise yatmadan önce dilimlenmiş soğanı odasına koyduğumuzda sabaha kadar o grip mikrobunu havadan içine hapseder ve diğer kişilere geçmesini engeller.

Bu yüzden kuru soğanı kabuklarını soyduktan sonra hiç bir şekilde bekletmeden tüketmemiz gerekiyor. Dilimlenmiş halde 1 gece bile beklemiş soğan safra salgılarını arttırır, mide asitini arttırır ve gıda zehirlenmesine yol açarak geri dönüşü olmayan yollara girilebilir.

Soğanımız eğer arttıysa onu kilitli poşetle No-Frost bölümünde saklamalıyız. Yada evimizin bir bölümüne tabakla koyarak hava temizleyicisi olarak kullanarak ertesi gün çöpe atmalıyız.

Bu önemli bilgiyi paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayınız. Bir kişi bile okusa kardır.cig-sogan-zehirliyor

 

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    sağlıklı günlere

  2. Avatar
    İSA MAMAK

    SOĞANIN BÖYLE BİR ETKİSİNİ İLK DEFA DUYUYORUM.

YORUM YAZIN