Dirsek Ve Diz Kararmasını Önleyecek 3 Doğal Yöntem

Dirsek ve diz kararması nasıl geçer?

Dirsek Ve Diz Kararmasını Önleyecek 3 Doğal Yöntem – Dirseklerde meydana gelen kararma, esmer insanların haricinde beyaz tenli insanlarda sıklıkla görülebilen bir durumdur. Dirseklerde meydana gelen kararmanın nedeni o bölgenin temizliğine çok fazla dikkat edilmemesi ve yeterli özenin gösterilmemesidir. Sizde dirseklerde meydana gelen kararmadan şikayetçiyseniz, dirseklerdeki kararma nasıl geçer sorusunu soruyorsanız işte sizler için hazırlamış olduğumuz, dirseklerdeki kararmayı geçirecek tedavi yöntemleri…

Dirsek ve Diz Kararması Nasıl Geçer?

Diz ve dirsek kararması çözümü olan bir sorundur. Dirsek ve dizlerin kararmasını engellemek için öncelikle temizliğe önem verilmelidir. Dirsek ve dizlerin düzenli olarak temizlenmesi o bölgede kirlerin birikmesini engellemektedir.

Duşa girildiği zaman kararan bölgelerin lifle ya da kese ile ovulması faydalı olacaktır. Özellikle hassas ciltler için bu yöntem önerilmektedir. Bu karışım sertleşen yerlerin yumuşamasını ve kararmaların azalmasını sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan yarım saat kadar önce yüksek faktörlü korumaya sahip güneş kremlerini dizlerinize ve dirseklerinize sürmeniz faydalı olacaktır.

Dirsek ve Diz Kararmasına Ne İyi Gelir?

Limon Kürü

1 tane limonun suyu ile 1 çorba kaşığı balı iyice karıştırdıktan sonra dirsek ve dizlerinizde kararma olan bölgelere masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayın. Haftada 3 kere bu kürü uyguladığınız zaman kararmaların azaldığını göreceksiniz.

Nane Kürü

Dirsek ve diz kararması için etkili bitkisel yöntemlerden biridir. Yarım limon suyu ve bir avuç kadar naneyi yarım fincan kaynar su içerisine ekleyin ve demlenmesini bekleyin. Demlenen karışımı oda sıcaklığında soğuttuktan sonra emiz bir pamuk ile kararan bölgelere sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Bu kürü haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Kabartma Tozu – Süt – Soda Kürü

Yarım bardak süt ve yarım bardak sodayı ir kapta ısıtın. İçerisine bir yemek kaşığında kabartma tozu ekleyin ve oda sıcaklığında soğuttuktan sonra diş fırçası ya da yumuşak uçlu bir fırça ile kararan dirsek ve dizlerinize sürün. Bu işlemi haftada bir kere 10 dakika kadar uygulayın.

Akın Bolat

YORUM YAZIN