Doğum Yapan Kadının Sakalları Çıktı!

33 yaşındaki Svetlana Savchenkov’un başına enterasan bir olay geldi. Çocuğunu doğurduktan sonra yüzünde sakallanma ve vücudunda kıllanma meydana geldi. 7 yıl sonra tedavi olabilen talihsiz kadın, tedavi olmadan önce geçen senelerde çok zorluklar yaşadığını ve hatta kocasının kendisinden tiksindiğini söyledi. Kadınlar etkileyen en önemli sorunlardan biri olan hirsutizm ile mücadele eden Svetlana, aradığı desteği ve tedaviyi katıldığı bir TV programında bulmuştu.

Doğum Yapan Kadının Sakalları Çıktı!

Rusya’nın Volgograd kentinden Svetlana Savchenkova’nın hamileliği sırasında yüzünde tüyler çıkmaya başladı ve hamilelikten sonra ise bir erkek gibi görünüyordu.

Her beş kadından birini etkileyen sorunlardan biri olan polikistik over sendromu yaşayan Svetlana, tedavi olmadan önce çocuğunun yüzüne dokunmasına izin vermiyor ve hatta dışarıda maskeyle dolaşıyordu. Talihsiz kadın bu süreçte kocasından beklediği desteği görmediğini, kocasının kendisinden tiksindiğini söylüyor. Evliliği hakkında ise ‘Kocamla aramızdaki ilişki bitme noktasına gelmişti. Beni hiç öpmüyor, dokunmuyordu. Durumumuz her yıl daha da kötüye gidiyor, ailemizin parçalanacağından korkuyordum.’ dedi.

Doğum Yapan Kadının Sakalları Çıktı!

Tedavi olmak ve eski hayatına dönmek için birkaç doktora başvuran ancak sorunları devam eden 33 yaşındaki kadın yardım almak umuduyla Rusya’da yayınlanan bir TV programına çıktı.

Yaşadığı sıkıntıları programda gözyaşlarıyla anlatan kadın bu süreçte insanlar tarafından sözlü saldırıya, zorbalığa uğradığını da söylüyor. TV programını izleyen yüzlerce kişinin yardım etmesiyle Svetlana’ya bir dizi test, seks hormonları ve terapiler uygulandı.

İşin uzmanları sayesinde tekrar sağlıklı ve eski günlerine dönen kadın, sevincini şu sözlerle anlatıyor: ‘ Artık ev halkından önce uyanıp yüzümü tıraş etmiyorum. Kocamı kaybedeceğim diye korkmuyorum. Oğluma artık sarılabiliyorum, beni öpebiliyor.

Etiketler

Ömer Faruk Buz