DOKTORLAR 12 AY ÖMRÜN KALDI DEDİLER

DOKTORLAR 12 AY ÖMRÜN KALDI DEDİLER

İngilterede eşine az rastlanır malesef tahlihsiz bir olay yaşandı. Geçmeyen Kulak çınlaması, Kalp çarpıntısı ve uykusuzluk çeken 45 yaşındaki adamın 12 ay ömrü kaldığı ortaya çıktı.

Sürekli Kulak çınlaması, Kalp çarpıntısı ve uykusuzluk çeken hastaya Doktorlar geçmeyen belirtileri için ‘kaygı bozukluğu ve anksiyete’ teşhisi koyduğu 45 yaşındaki Robin Hendley’in Beyin kanseri olduğu ortaya çıktı.

12 ay ömür biçilen talihsiz adam hayata tutunmak için Almanya’daki yeni bir tedaviye umut bağladı.

İngiltere’nin Uxbridge kentinde yaşayan 45 yaşındaki Robin Hendley’in hayatı sadece 2 yıl öncesine kadar mükemmeldi. Sürücü eğitmeni olarak çalışan adam haftanın 6 günü spora gidiyordu ve kendini zinde ve sağlıklı hissediyordu.

 

Bir gece uykusundan kalp çarpıntısı ile uyanan Robin ilk başta bunun tek seferlik bir şey olduğunu düşündü ancak ilerleyen günlerde de geceleri kalp krizi geçiriyormuş gibi hissederek uyanmaya başladı. Garip semptomlar Kulak Çınlaması, görme sorunları ve dayanılmaz baş ağrısı ile devam etti.

Aldığı teşhisten bir yıl sonra bile kulak çınlamalarının devam etmesi üzerine Robin yeniden doktora gitti. Doktorun yaptığı MRI taramasında adamın en başından beri korktuğu acı gerçek gün yüzüne çıktı: En agresif Beyin Tümörü türü olan Glioblastoma (GBM)

45 yaşındaki sürücü eğitmeni taramaya girdiği anda sonucun kötü geleceğinden emindi:
“Doktorlar bana zinde ve sağlıklı olduğum için kanser olma ihtimalinin olmadığını söylemişlerdi ama ben kötü bir haber bekliyordum çünkü bunun sadece anksiyete olmadığını biliyordum. Neler olup bittiğini bilmeden geçen bir yılın ardından bana sadece bir yılım kaldığı söylendi. Gözyaşları içindeydim.

Robin, zorlu tedavi sürecinde çok sevdiği mesleğini bırakıp tüm enerjisini iyileşmek için harcasa da hastane kısa bir süre sonra mevcut tüm olası tedavileri uyguladıklarını ve bunun agresif tümörle savaşmak için yeterli olmayacağı gerçeğini açıkladı.

Korkunç Haber sonrası uzunca bir süre geceleri uyanıp cenazesinin nasıl olacağını ve kimlerin geleceğini düşündüğünü anlatan Robin, yaptığı kapsamlı bir araştırma sonrası Almanya’daki bir Bağışıklık-Onkoloji Merkezi’nde kendisini kurtarabilecek bir tedavi olduğunu keşfetti.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN