Doktoruma Sordum Ve…

Gece uyur vaziyetteyken tuvalet ihtiyacının gelmesi halk arasında bir rahatsızlık belirtisi olarak bilinir. Fakat Doktorlar için gerçek durum böyle değilmiş işte gece tuvalet ihtiyacının gelmesinin tıbbi açıklaması.
Doktoruma Sordum: İnsan geceleri daha çok idrara neden kalkar diye kalp doktoruma sordum. İşte verdiği yanıt; “Ayaktayken ayaklar şişer, nedeni ise yer çekimidir.

Yer çekimi nedeniyle su vücudun alt kesimlerinde tutulur. Oysa uyurken yatay konumdayken vücuttaki su böbrekler seviyesine gelir ve böbreklerde su atımı hem artar hemde kolaylaşır. Burada sağlık açısından su tüketiminin önemi ortaya çıkar.

İşte bu nedenle gece yatarken içilen su çok faydalıdır ve az da olsa içilecek olan su ile vücudunuzdaki biriken toksinler böbrekler vasıtasıyla atılmaya çalışılmaktadır.
Yatmadan önce bir bardak su kalp krizini önler.

Genellikle kalp krizleri sabah 6 ile öğlen vakti arasında görülmektedir. Gece olan kalp krizleri ise geceleri kalp istirahatte olduğundan olağan dışı olarak sayılırmış.

Eğer günde bir Aspirin alacaksanız bunu akşamları alın, bunun nedeni Aspirinin vücuttan atılma süresi 24 saati bulduğundan kalp krizinin en yoğun olduğu sabah saatlerinde hala Aspirinin etkisi kalmış olacaktır.

hatunzade