Dolmalık Biber Alırken Dikkat!!!

Mutfakta pratik bilgiler daha az zamanda daha lezzetli ve daha fazla çeşit çıkarmanızı sağlayacaktır. Şimdi öğreneceğiniz pratik bilgiler size mutfakta çok yardımcı olacaktır.

Yumurta Yerine Muz

Kek yapmaya karar verdiğiniz başlayacaksınız bir baktınız dolapta sadece yumurta eksik. Onun yerine muz kullanabilirsiniz. 1 Yumurta yarım muza eşittir.

Dolmalık Biber Alırken Dikkat!!!

Soğan doğramadan önce kabuklu bir şekilde dondurucuya koyarsanız hem gözünüzü yakmayacak, hemde daha rahat doğrayacaksınız.Dolmalık Biber Alırken Dikkat!!!

Sarısakların kabuklarının daha çabuk soyulmasını isterseniz mikrodalga fırına 15 saniye atın. Kağıt gibi soyulacağını göreceksiniz.

Dolmalık Biber Alırken Dikkat!!!

Dolmalık biber alırken…

Dolmalık biber alırken, biberin altına bakın. 3 yumru görürseniz, erkek biber demektir. 4 yumru görürseniz, dişi biber demektir. Dişi biberler daha tatlıdır ve onları taze iken kullanmak daha iyidir. Erkek biberler daha serttir ve daha lezzetlilerdir. Dolayısıyla farklı yemekler için kullanımı daha uygundur. Erkek olanlar kızarma yada közleme için dişi olanlarda dolma için elveişlidir.

Daha Lezzetli Kahve İçin

Kahvenizin Daha Lezzetli olması için içine az tarçın atarsanız mis kokulu kahveleriniz olur. Dolmalık Biber Alırken Dikkat!!!

hatunzade