Dünyada 10 Saniyede 1 Kişi Bu İlletten Ölüyor

2014 Dünya sağlık örgütü tarafından Yapılan araştırmalara göre Alkol kullanımı yılda 3,3 milyon yani her 10 saniyede 1 kişinin ölümüne neden olduğu açıklandı.

Alkol kullanımının basit ve kolay bir şekilde bulunmasına bağlayan yetkililer vatandaşların bu illetten korunması için vergilerin arttırılması alkol satın alma yaşının yükseltilmesi, satılan yerlerin kalitesi ve alkolik rahatsızlıkları bulunanlar için tedavi merkezlerinin açılması gerektiğini belirtti.

Alkol’ün Ölümcül Olduğu Bilinmelidir. 

Alkol kullanım yaşının düşmesi bu riski arttırdığını, bu konuda özellikle gençlerimizin bu kadar riskli bir bağımlılık olduğunu bilmesi gerektiğini belirttiler.

Kalp, Diyabet, Siroz ve Bağışıklık Sistemini Güçsüzleştiriyor

Alkolün kalp damarlarını olumsuz etkilediği, şeker hastalığı yaptığı, karaciğerleri parçalayarak siroz hastalığına neden olduğu ve bağışıklık sistemimizi çökerterek bizi güçsüz durumda bıraktığı açıklandı.

En Çok Trafik Kazasında Ölüm Orası Artıyor

Kullanıcıların %18 ‘i Alkollü iken araç kullanımından dolayı öldüğü. ve ALKOLLÜ ARAÇ KULLANILMAMASI gerekliliğine değindiler. Alkol konusunda insanlara eğitim verilmeli ve sosyal medya aracılığı ile bu illetin kötülükleri aşılanmalıdır.10-sn-1-kisi-oluyor

hatunzade

YORUM YAZIN