‘Ecrin Bebek’ cinayetinde ŞOK GELİŞME

Ecrin bebek cinayetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Ecrin bebeğin dayısı ve aynı zamanda üvey babası Olan D.K. Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde sahte kimlikle yakalandı. Üvey baba Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

samsun Vezirköprü ilçesinde meydana gelen olayda hayatını kaybettiği ortaya çıkan Ecrin Bebek olayı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Olayla ilgili Jandarma ekipleri aile bireylerinin de aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı, ” 07/05/2019 tarihinde ilçemiz Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ isimli kız
çocuğunun babaannesinin gözetimi altında ikametindeyken kaybolduğu ihbarı üzerine kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanmıştır.
Mağdurun bulunması amacıyla Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı, Ladik Jandarma Komando Bölüğü, AFAD, UMKE, Samsun Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Deniz Polisinin katılımıyla başlayan araştırma faaliyetleri neticesinde 27/05/2019 tarihinde Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ’a ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve ceset parçaları bulunmuştur. Ceset parçaları üzerinde yapılan DNA incelemesi
neticesinde bunların Ecrin KURNAZ’a ait olduğu tespit edilmiştir.

Ecrin KURNAZ’ın kaybolması ve ölümüyle ilgili olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten öldürme suçlarından devam eden soruşturma süresince maddi gerçeğin aydınlatılması amacıyla bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, mağdurun bulunabileceği tüm adreslerde canlı arama, iz takip ve kadavra köpeklerinin de katılımıyla 3 farklı zamanda arama işlemi gerçekleştirilmiş, olaya ilişkin 13 ayrı bilirkişi raporu temin edilmiş, 11 şüpheli hakkında iletişimin dinlenmesi tedbiri uygulanmış, 28 şüpheliye ait 20.118 satırdan ibaret HTS kayıtları incelenmiştir.


Devam eden soruşturmada şüpheliler hakkındaki iletişimin dinlenmesi tedbiri sırasında bazı şüphelilerin mevcut soruşturma haricinde ayrıca fuhuşa teşvik suçunu işledikleri yönünde şüphe uyandıran deliller elde edilmesi nedeniyle bu şüpheliler hakkında ayrıca fuhuşa teşvik suçundan iletişimin dinlenmesi tedbiriyle birlikte soruşturma işlemlerine devam edilmiştir. Soruşturma işlemleri sonucunda 2 şüpheli hakkında kasten öldürme suçundan, 3 şüpheli hakkında fuhuşa teşvik suçundan, 1 şüpheli hakkında ise kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçlarından gözaltı kararı verilmiştir.


Ecrin KURNAZ’ın kaybolması ve ölümü olayının aydınlatılması ve maddi gerçeğin açığa çıkarılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımzca soruşturma işlemlerinin titizlikle yürütüldüğü hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

 

hatunzade

YORUM YAZIN