ECRİN’İN BABAANNESİ İÇİN KARAR VERİLDİ

Samsunun Vezirkopru ilçesinde Müge Anlı’nin ülke gündemine taşıdığı 1.5 yaşında ki melek olan yavrumuz Ecrin Kurnaz olayında flaş gelişme yaşandı.


22 Haziran da savcılık tarafından yapılan operasyonda 6 kişi göz altına alınmış dosyalar fuhusa teşvik ve bakımınız yükümlü çocuğa bakamamak olarak ikiye ayrılmıştı.

25 YIL HAPSİ İSTENİYOR
İddianamede Hacer Kurnaz’ın yaban hayatının bulunduğu ve küçük bir köy olan olay yerinde Ecrin kaybolduktan sonra ısrarlı ve kasıtlı bir biçimde kimseye haber vermemesi ve kolluk kuvvetlerini yanlış yönlendirmesi nedeniyle ‘ihmali davranışla olası kastla insan öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapis cezası ile yargılanması talep edildi
.

ÜVEY BABAANNE YARGILANACAK
Ecrin Kurnaz’ın ölümü olayı ile ilgili ‘ihmali davranışla olası kastla insan öldürme’ suçundan tutuklu bulunan üvey babaanne Hacer Kurnaz ile ilgili hazırlanan iddianame, Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Hacer Kurnaz ifadesinde evin önünde bulunan küçük çocuğu son olarak saat 15.00’te gördüğünü, içeri yemek yapmak için mutfağa gittiğinde yarım saat sonra Ecrin’e seslendiğini, ancak cevap alamaması üzerine evin dışında küçük çocuğu bir süre aradığını, telefonu olmaması nedeniyle de kimseye haber veremediğini söyledi.
.

hatunzade

YORUM YAZIN