Egzama Hastası olan Çocuk Ölmek İstiyor

Daily Mail gazetesinin haberine göre 4 aylık küçücük vücudunda egzama çıkan bebeğin hayatını resmen cehenneme çevirdi.

5 yaşına gelen küçük çocuk egzama rahatsızlığının ilerlemesi nedeniyle uyuyamıyor, yürüyemiyor, okula gidemiyor. İyileşemediği gibi rahatsızlığı daha da kötüye giden çocuk acılara dayanamadığı için ölmeyi tercih ettiği belirtildi. Diğer çocuklar gibi her istediğini yiyemeyen çocuk Annesinin tüm uğraşlarına rağmen bu fikrinden geri dönmeyerek  kremlerin bile artık acı verdiğini küçük bedeninin bu acılara artık dayanamadığını söyleyerek ağlıyor.

Egzama Nedir ve Neden Oluşur?
Egzama veya alerjik dermatit, sıcak, kaşıntılı cilt kuru yamalar ile ilişkili bir inflamatuvar bir deri bir durumdur.
Ne zaman şiddetli, bu alanlar, kırık ham olabilir ve kanama olabilir. kaşıntı sürekli ve şiddetli olabilir.
Genellikle insanların güvenini yıkıcı ve hareketi yapma ve rahatsız uyku, sırt diz ve yüz, üst eller, dirsekler etkiler.
durum tahriş edici çeşitli tarafından tetiklenebilir eğilimindedir.
Neden Olur

Egzama bütün çocukların beşte biri ve 12 yetişkin biri kadar etkiler. Bu erkek ve kadın eşit etkiler.
Bir çocuk egzama dışarı büyüyecek garantisi yoktur iken, araştırma çocukların 60-70 yüzde onların orta-teens ulaşmak zaman durumun neredeyse açık olduğunu göstermiştir.
Nedeni nedir?
Yakından astım ve saman nezlesi ile bağlantılı ve bağışıklık sistemi inflamasyon kırmızı, kaşıntılı yamalar neden deri ile temas parçacıkları zararsız overreacts hangi bir alerjik durum olduğu düşünülmektedir.
Tetikleyiciler yumurta ve maya portakal kadar toz, polen, deterjanlar ve gıdalar ihtiva edebilir.
Bağışıklık sistemi tahriş edici daha yoğun tepki başlar gibi alerjik reaksiyonlar, geliştirmek ve bir süre boyunca kötüleştirebilir.
Egzama, aynı zamanda kuru cilt ile bağlantılıdır ve bu hasta kişinin cilt yağları ve doğal nem faktörleri eksikliği deri iltihabı ve tahrişe karşı daha hassas hale olabileceğini öne sürülmüştür.

hatunzade

YORUM YAZIN