Elektrikli Isıtıcı’da Isıtılan Su Zehirliyor

Hepimiz yoğun hayatın içerisinde işlerini hızlandırmak için bazı elektrikli aletlere başvuruyoruz. Özelliklede işten gelen bayanların yemeklerini hızlı bir şekilde yapabilmeleri için su ısıtıcısında ikinci kez ısıttıkları su zehirliyor. Yeniden ısıtılan su da bulunan arseniki Nştrat ve Florür böbrek taşı, safra ve sağlıklı kalsiyumun yok olmasına neden olmaktadır.

Çay Demlenirken Kullanılıyor

Elektrikte ısıtıcıda ısıtılan su çayı demlemek için en çok kullanılıyor ve bu su tekrar demlikte kaynatıldığında yada yemeklerde kaynatıldığında aşağıdaki etkileri göstermektedir. Bu paylaşım gerçekten çok önemli bunu daha fazla kişinin de okuyabilmesi için paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Arsenik Etkisi

2. kez ısıtılan su da meydana gelen arsenik mide rahatsızlıkları, diyabet, böbrek sistemi, kanser ve deri de lekelenme hatta gıda zehirlenmesine yol açıyor.

Nitrat Etkisi:

Nitrat Hava, Su, toprak olmak üzere bütün elementlerde bulunmaktadır. Fakat 2 kez ısıtılan su da son derece tehlikeli bir kimyasal haline geliyor. Nitar; Yumurtalık, kolon, mesane, pankreas, gırtlak, mide kanseri, lösemi, gibi bir çok kanser türünde tetikleyici etken oluyor.

Florür:

Florür su da bolunan bir elementtir. Fakat ikinci kez ısıtılan su da ki florür zehirleyici hale geliyor ve en çok kısırlığa neden oluyor.elektrikli-isiticid-aisitilan-su-zehirliyor

hatunzade

3 YORUM

  1. Avatar

    Siz hangi bilimsel veriye dayanarak yaziyirsunuz. Lütfen maddi kanıt göstererek yazın

  2. Avatar

    Bu zamana kadar yaygın kullanılıp zehirli olduğu söylenmeden şimdi söylemiyorsa bilimsel dayanak bence şart. ..lütfen akademik biri söylesin. …

  3. Avatar

    İyi de mecburen yemekleri sıcak su ile yapmamız gerek her türlü 2kez ısınacak ha ısıtıcı ha demlik bunu anlamadım

YORUM YAZIN