Elleriniz Uyuşuyorsa Dikkat!

Herhangi bir nedenden dolayı kan akışı engellenirse parmaklarınızda bir uyuşma başlayabilir. Bunun nedeni kanın doğru şekilde iletememesidir bunun sebepleri ise yanlışlıkla üzerine oturmanız ya da doğru bir şekilde dinlenmemek olabilir. Elleriniz çok uyuşuyor ve artık sizi rahatsız ediyorsa aşağıda

Kene Hastalığı

Eğer ki sizi bir kene soktuysa vücudunuzda belirtileri kaşıntı ve ateş ile açığa çıkar. Eğer ki hemen en yakındaki bir hastaneye gitmezseniz elleriniz tembelleşebilir ve vücudunuzda ödem birikebilir. Eğer bunlara rağmen tedavi olmuyorsanız sonuçları hiç hoşunuza gitmez.

Raynaud Hastalığı

Yaşadığınız bölge soğuk bir iklime sahipse ve parmaklarınız da soğuktan renk kaybediyorsa dikkat! Hele ki renk kaybı ellerinizi ısıttıktan sonra geçmiyorsa Raynaud Hastalığına yakalanmış olabilirsiniz.

Soğuk iklim koşullarına ek olarak stres seviyeniz de bu hastalık için çok önemli. Ayak ve el parmaklarınız renk kaybına uğramış ve tembellik de tedavi edilmezse sonuçları ciddi olabilir.

Diyabetik Nöropati

Eğer diyabet hastasıysanız ve kanınızda gezen fazla şeker vücudunuza zarar verir. Bu değindiğimiz tembelliklere neden olur. Karşılaştığınız yaraların hemen iyileşmemesi de bu nedenlerden biridir.

Fibromiyalji

Vücudunuzun her yeri sızlıyor ve halsizlik hali bir türlü geçmek bilmiyorsa, kollarınız ve elleriniz karıncalanma gibi problemler yaşıyorsanız bunu doktorunuzla görüşmelisiniz. Bu hastalığın bir tedavisi henüz yok fakat bunu kontrol altına alıp stabil bir hayat yaşayabilirsiniz.

Etiketler

Akın Bolat

YORUM YAZIN