EN YAKIN DOSTUNUZUN FARKINA VARIN !

En Yakınınızdaki Dostunuzu Görün!

Kabak çekirdeğinin görünüşünden daha çok vitaminin olduğunu biliyor muydunuz ?

Kabak çekirdekleri aslında içlerinde çok özel vitaminler taşıyorlar ve bunları aslında kimse bu zamana kadar fark edemedi değil mi ? Öncelikle kabak çekirdeğinin “Dost” olmasının ilk nedeni vücudumuzda hem gözlerimize yararlı ve destekleyici oluşu hem de zararlı kanser hücrelerine karşı bir ordu görevi görmesi bize karşı kabak çekirdeğinin dostluğunu gösterir.

Aslında Kabak Çekirdekleri daha önce Amerika’da görev alan doktorlar tarafından keşfedilmişti !

Vitamini bol olan bu çekirdeklerin vücudumuza yararı olan çinko vitaminini de bulundurması üzerine doktorlar tarafından önerilmeye başladı. Ayrıyeten bu çekirdekler birer kanser düşmanı antikanserojen özelliğini içlerinde bulundurması bu durumu kanıtlıyor. Bir başka söyleyişle, bu gıda kanser hücrelerine karşı bir ordu görevi görebiliyor. Buna ek olarak, antiinflamatuar olarak da etkililer. Sadece kanserle kalmayan yararları kendilerini uykusuzluk durumlarında da gösteriyorlar. Ve evet Kabak Çekirdekleri uykusuzluğun önüne geçebiliyor.Bu çekirdeklerde kronik insomnia(uykusuzluk)’a karşı kullanılan triptofan büyük ölçüde bulunuyor. Bu da vücudun, uyku hormonu olarak bilinen melatonine dönüştürmesine yardımcı oluyor.Nütrisyonel Sinirbilim dergisinin yayımladığı bir çalışmada, karbonhidratlı bir gıdayla birlikte tüketilen kabak çekirdeği, insomnia rahatsızlığında kullanılan triptofan içeren ilaçlar gibi bir etki göstereceğini açıkladı.

KABAK ÇEKİRDEKLERİ ASLINDA MUTLULUĞUNDA FORMÜLÜ

Ne kadar komik gibi dursa da kabak çekirdekleri aslında günlük hayatta yaşadığımız sorunların ve mutsuzlukların önüne geçebiliyor ve bize adeta bir mutluluk saçıyorlar. Shape dergisi kabak çekirdeğinde insan modunu yükselten L-triptofanın bulunduğunu söyledi. Ve de, depresyonla mücadele için çok iyi gelebileceğini belirtildi. Başka bir Hint dergisi, yatmadan önce birkaç saatte bu tohumları tüketerek, geceleyin daha rahat uyuyabileceğinizi söylüyorlar. Evinizde hâlâ bulunmuyorsa, mümkün olan en kısa sürede bu dostlarımızı evden çıkıp satın almanızı öneririz.

Akın Bolat