Erkan Samci Hayatini Kaybetti – Kimdir

Erkan Samci Hayatini Kaybetti – Kimdir

Doga sevgisini çocuklara aşılayan kimyasalları karşı duruşu ile doga sevenlerin abisi olan Sevgili Erkan Samcinin eşi Bu akşam Sosyal medya hesabından paylaşalqrak uzun Süredir Cavid19 ile mücadele eden Erkan Samcinin vefat ettiğini Duyurdu.

Bugün Hayatini kaybeden Erkan Samci’nin cenazesi pazar günü Fethiye Rıdvan Camiinden Kaldırılarak catqlarij mezarlığına defnedilecektir’

Erkan Samci Kimdir?

1959 yılında dünyaya gelmiş, Erzurum doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Anadolu’nun farklı şehirlerinde tamamlamıştır. Ardından 1984 senesinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Ülkemizin en iyi Ziraat Mühendislerinden birisi’dir. Günümüzde Ziraat Mühendisi, Bitki Bilimci, Entomoloji uzmanı (böcek bilimci), Ekoloji Düşünürü, Ekolojik Yaşam Uzmanı, Araştırmacı, Aktivist, Mucit (çok sayıda patent sahibi), eğitmen, yazar, Radyo Programcısı, TV Programcısı ve Yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kimyasal karşıtı Ekolojik yaşam teorileri ve pratiklerini kitapları, radyo ve televizyon programları, söyleşi ve konferansları ile toplumun her kesimi’ne sunmaktadır. İnsanlara hoş sohbetleri ile doğayı sevdiren ve bilinçlendiren Şamcı günümüzde 360 Televizyon kanalında Erkan Şamcı ile Doğala Dönüş isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Uzun yıllardır kimyasallarla savaşmakta ve bir doğa koruyucusu olarak insanları bilinçlendirmekte ve yol göstermektedir. İnsanı ve çevreyi korumak adına mesleki ve insani sorumluluğu ile çabalayan ve hayatını Ekolojik yaşam’a adamış bir çevre insanı’dır.

Kitapları;

 

Ekolojik Temizliği Kitabı

Erkan Şamcı ile Neşeli Botanik

Ekolojik Güzelliğin Kitabı

Kadınların Altın Kitabı

Kendisine Eko Abi lakabını takan ve Televizyonda ve YouTube bir çok sosyal medya platformunda gençlere ve çocuklara özellikle kimyasalların zararlarından bahsederek ev hanımlarına çok güzel doğal tarifler vererek arkasında unutulmaz eserler bıraktı.

 

 

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN