Evde Canlı Çiçek Bulundurmanın Faydaları

Görüntüleri ve kokularıyla gördüğümüzde içimizi ısıtan çiçeklerin tek faydaları hoş görünmeleri değil.Evde,ofisteyani yaşadığımız ve vakit geçirdiğimiz alanlarda ne kadar çok çiçek bulundurursak o kadar iyi. Vücudumuzun her köşesine ve psikolojimize faydası büyük. İşte canlı çiçeklerin bazı yararları…

HAFIZAYA BİRE BİR

Çiçeklerin etrafa yaydığı kokular hafızaya etkisi büyük. Olayları,kişileri,hatta bazen nesneleri bile kokusuna göre beynimize kazırız. Sonrasında da unutamayız.Bir araştırmaya göre gün içerisinde bir şeyi hatırlamanız çiçekler sayesinde daha kolay oluyor. Buna bakılırsa çiçeklerin unutkanlığı önlediği aşikar.

Evde Canlı Çiçek Bulundurmanın Faydaları

DEPRESYON DÜŞMANI

Şehir hayatından sıkıldıysanız ormanda uzun bir yürüyüş yapmanın rahatlatıcı ve depresyonu azaltıcı etkisi olduğu bilsenizde her gün bu kadar zamanınız olmayabilir. Buna alternatif olarak çiçeklerin olduğu bir ortamda bulunmak mental olarak sizi rahatlatır, stresi ve depresyonu azaltabilir.

Evde Canlı Çiçek Bulundurmanın Faydaları

MUTLULUK SALGILIYOR

Araştırmalar sonucu evde çiçek besleyen kişilerin daha aktif daha canlı olduğu belirlenmiş.

Evde Canlı Çiçek Bulundurmanın Faydaları

YARATICILIK ARTIYOR

Yapılan bir çalışmaya göre taze çiçeklerle dolu bir ofiste çalışanlar, çiçeksiz ofiste çalışanlara göre daha yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretiyor. Aynı zamanda çiçeklerle dolu bir yerde çalışanlar kendilerini daha rahat ve huzurlu hissediyorlar; böylece daha verimli oluyorlar.

Ömer Faruk Buz