Evde Kolayca Kendi Kremanızı Yapın! 5 Yöntem

Kremalar, yemeklere ve tatlılara vazgeçilmez bir lezzet verir. Ancak marketlerde satılan hazır kremaların yağ miktarı kalori hesabı yapanlar için dehşet verici. Bazıları ise içerdiği süt ve süt ürünlerinden dolayı kullanmak istemiyor. Ancak krema yerine hazırlayabileceğiniz bazı alternatifler var.  İşte Onlar…

SÜT VE TEREYAĞI

1 bardak krema için erimiş tereyağın ¼ ünü, ¾ bardak süt ile karıştırın. Kremanız hazır.

HİNDİSTAN CEVİZİ KREMASI

Evde Kolayca Kendi Kremanızı Yapın! 5 Yöntem

Bu alternatif veganlar, ve laktoz intoleransı olanlar için. Hindistan cevizi kremasını satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Bir kutu hindistan cevizi sütünü buzdolabında sertleşinceye kadar soğutun ve bir kabın içine dökün. Kabın altında kalan kısımlar kremadır

KREM PEYNİR

Yapacağınız tatlının kremasını hazırlarken bir kaba eşit miktarda krema ve krem peynir ekleyin. Böylece kremanın kıvamı daha yoğun olacaktır.

KAJU KREMASI

Evde Kolayca Kendi Kremanızı Yapın! 5 Yöntem

Hindistan cevizi gibi, kaju kreması da veganlar için iyi bir alternatif. Birkaç saat suda beklemiş 1 fincan tuzsuz kaju fıstığının kabuklarını ayıklayın ve ¾ su bardağına biraz tuz ekleyerek çırpın. Pürüzsüz hale gelene kadar bu işleme devam edin ve gece boyunca buzdolabında bekletin. Bu kremayı soslarınızda ve çırpılmış tatlılarınızda kullanabilirsiniz.

TOFU

Krema elde etmek için bir bardak tofuyu püre haline getirin. Püre halindeki tofuyu sadece kremada değil, soslarda da kullanabilirsiniz.

Etiketler

Ömer Faruk Buz