Evdeki Küfler Artık Dert Değil

Artık Evlerinizde Küf Diye Bir Dert

Evlerimizde bulunan yeşil yapraklı bitkilerin havayı temizleme özelliği olduğu ev hanımları ve kadınlar tarafından bilinmektedir.Son yapılan bilimsel araştırmalarda ise özellikle yeşil yapraklı 5 adet bitkinin evlerimizde kesinlikle bulunması gerektiğini ve en az bir bitkiyi ise uyuduğumuz odada olması gerektiğini belirtiliyor.

Bu Yeşil Bitkilerden Bazıları;

Kauçuk

Kauçuk bitkisi çok fazla ışığa ihtiyaç duymaz ve evin havasını muhteşem şekilde temizler. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir konuya sahiptir. Bu önemli ve dikkat edilmesi gereken konu ise yapraklarının ciddi şekilde zehirli olmasıdır. Bu nedenle çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulması gerekmektedir.

Kurdele Çiçeği

Kurdele çiçeği havayı en iyi temizleyen 3 bitkiden biri olarak bilinmektedir. Görüntüsü olarak gayet şık ve ev ortamına uygun bir çiçektir. Güneş ışığını fazla istemez. Bulunduğu ortamda başka bir eşyayla temas ettirilmesi kurdele çiçeğine zarar verebilir. Hava akışının çok olduğu bir yere konması da kurdele çiçeğini gayet kolay bir şekilde etkilemektedir.

hatunzade

YORUM YAZIN