Fatih Terim hastaneye kaldırıldı

Fatih Terim Hastaneye Kaldırıldı

4 Eylül 1953 Adana doğumlu olan Fatih Terim’in hastalığı araştırılıyor. Apar topar hastaneye kaldırılan usta isme ne olduğu merak konusu oluyor. Şimdilerde Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden sarı kırmızılı Galatasaray’a hocalık yapan Fatih Terim’in bel fıtığı şikayetiyle hastanelik olduğu öğreniliyor. Hastanede tedavi altına alınan teknik adam, 9 Aralık Perşembe günü Lazio ile oynanacak maçta takımın başında yer alacak mı henüz bilinmiyor. Bu vesileyle usta isim Fatih Terim’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

4 Eylül 1953 Adana, doğumlu “İmparator” ve “Commendatore” lâkaplı teknik direktör uzun yıllar defans mevkiinde oynadı. Eski milli futbolcu şu anda Türkiye milli takımını çalıştırıyor.

Fatih Terim, Galatasaray’dan ilk ayrılışından 11 yıl sınra sonra geri dönünce Galatasaray 18. Lig şampiyonluğunu Fatih Terim de 5. lig şampiyonluğunu elde etti. 2012-13 sezonunda Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıktı ve bu sezon Fatih Terim Galatasaray ile 6. lig şampiyonluğunu yaşadı. Bu şampiyonluk ile üper Lig’de en çok şampiyon olan teknik direktör unvanını geliştirdi

Milli Takım teknik direktörü Abdullah Avcı’nın görevinden ayrılmasından sonra Fatih Terim TFF’den teklif aldı ve 2013-14 sezonunda Millî Takım’ın oynayacağı 4 eleme maçı için takımın başına getirildi. Fatih Terim, bu süreçte hem Galatasaray hem de Türkiye Millî Futbol Takımı’nı çalıştırdı. Eylül ayı içinde Galatasaray yönetim kurulu Fatih Terim ile 2 yıllık sözleşme uzatma kararı aldı.Fatih Terim ise bu teklifi kabul etmedi ve 24 Eylül 2013 günü Galatasaray SK Başkanı Ünal Aysal bu durumu gözden geçireceklerini ifade etti. 24 Eylül 2013 akşamı ise Galatasaray Yönetim Kurulu’nun yaptığı toplantı sonucunda oy birliği ile görevine son verildi.

hatunzade

YORUM YAZIN