Geçmeyen Öksürüğü 20 Dakikada Son Verin

Ayaklarınızı sıcak suda bekletmeyi Hiç Denediniz mi? Ben bu yöntemi sık sık denerim Sistit (İdrar yolu iltihabı), Bağırsak sorunları, mide ağrısı ve en çok ta geçmeyen öksürük için birebirdir. Sizde bu yazımızı Okuyarak Bu yöntemi mutlaka denemlisiniz.

Hava sıcaklıklarının sürekli değişimi sonucunda devamlı yakalandığımız grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan bir şekilde kurtulsak da, öksürük bir çok zaman kronikleşiyor ve geçmek bilmiyor. Peki geçmeyen bu öksürüğe karşı ne yapabiliriz? Çözümü sıcak suya ayaklarımızı koymak…

Yapılması basit ve uygulanması çok kolay. Yakmayacak derecedeki sıcak suyun içerisinde ayaklarımızı 20-40 dk kadar tutmak gerekiyor. Bu suyun soğumaması için devamlı sıcak su ile takviye yapılması lazım.

Sıcak suyun içinde ayaklarımızı bekletirken biraz da terlememiz gerekiyor. Bu terlemenin oluşabilmesi için de ayaklarımızı sıcak suda belirli bir süre bekletmemiz lazım.

Ardından yapmamamız gerenler şu şekilde; Öncelikle terli elbiselerimizi çıkararak havlu ile kurulanın ancak banyo yapmayın. 7 – 8 saat süresince ile dışarı çıkılmaması, soğuk içecekler içilmemesi gerekiyor. Sıcak içecekleri içebilirsiniz.

Bu uygulamayı 3 akşam boyunca yapılırsa balgam atma yoluyla öksürükten kurtulmak mümkün. Bazen 1 akşam uygulandığında bile balgam atımı oluyor ve öksürük geçiyor…

Sizde sıcak suyun faydaları ile alakalı aşağıdaki videomuzu izleyerek bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    20 dakikada geçmeyen öksürüğe son diye başlık atılmış ama yazının içeriğinde 3 gün uygulayın deniliyor komik