Günde 2 Yumurta Yedi ve Mucizeye Şahit Oldu…

Canan Karatay’ın da sürekli savunduğu günde en az 2 yumurta yemeniz gerektiği konusunu savunuyordu şimdi yapılan araştırmalar bunun ne kadar haklı bir bilgi olduğunu ve günde 2 tane yumurta yiyenlerin vücutlarında oluşan değişiklikleri şöyle kaydetti.

Yumurtada protein, A,D,E, B12 vitamini, riboflavin, folik asit, iyot, demir, kalsiyum, çinko ve selenyum bol miktarda içerir ve yıllarca bizi korkuttukları gibi yumurta kolestrolü arttırmadığı gözlemlenmiş.

İşte Günde 2 Tane Yumurta Yediğimizde Oluşan Mucizeler;

Hafızayı Uçuşa Geçirir
Yumurtanın sarısında bulunan bir amino asit olan kolin unuttuğunuz şeyleri hatırlamanızda size yardımcı olur.Günde 2 Yumurta Yedi ve Mucizeye Şahit Oldu...

Görüşü Keskinleştirir
Araştırmalarda yumurtanın lütein açısından zengin olduğu görülmüştür. Bu vitamin görüşünüzün keskinleşmesini sağlar.

Kemikleri ve Dişleri Güçlendirir
Yumurta, D vitamini açısından zengindir.

Yumurta yediğinizde vücudunuz kalsiyumu daha çabuk sindirir. Böylelikle kemikleriniz güçlenir ve kemik erimesine yakalanma şansınız azalır.Günde 2 Yumurta Yedi ve Mucizeye Şahit Oldu...

Cildinizi Saçlarınızı ve Akciğeri korur
Genelde kadınların vücudunda yeterince folik asit bulunmaz. Neyse ki yumurta iyi bir folik asit kaynağıdır. Folik asit, hücrelerin bölünmesini ve alyuvarların düzenlenmesini sağlayan amino asitleri metabolize eder.

Kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltır
Science Daily’de yazanlara göre yumurta, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve kansere yakalanma riskini azaltıyormuş.

Yumurtanın sarısında iki önemli antioksidan olan triptofan ve tirozin yer alıyormuş.

Yaşlanmayı yavaşlatır
Yumurtada yer alan amino asitler hücreleri yeniler.

Yaşlandıkça daha fazla D vitaminine ihtiyaç duyarız. 60 yaşın üstündeki kişilerin günde 10 mikrogram D vitamini almaları gerekir. 1 yumurtada ise 0.7 mikrogram D vitamini bulunur.Günde 2 Yumurta Yedi ve Mucizeye Şahit Oldu...

Sinir sistemini güçlendirir
Sağlıklı kalmak istiyorsanız yumurta yiyin. Araştırmalarda günde iki yumurta yemenin sizi enfeksiyon, hastalık ve virüslerden koruduğu görülmüşür.

Hamile Kalma Şansını Arttırır

Yumurtada bulunan E vitamini erkeklerde spermlerin verimliliğini arttırır.

Yumurtanın sağlığa yararlı olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak bunları öğrendikten sonra daha fazla yumurta yemeye başlayacaksınız.

hatunzade