Hakkari’den Acı Haber

Hakkari’de askeri araca PKK’lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan hain saldırı sonucu iki askerimiz şehit olurken bir askerimiz de yaralandı. Güvenlik güçleri tarafından bölgede operasyonlara devam ediliyor.

Hakkâri’de, PKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu ve Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın şehit olurken, bir asker de yaralandı.

Şehitlerden Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun bir yıl önce göreve başladığı öğrenildi. Burdur’un Çeltikçi ilçesine bağlı Bağsaray köyünde oturan ailesi oğullarının şehadet haberini alınca gözyaşlarına boğuldu.

Şehit Emre Kargın’ın acı haberi de Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Oğullarının şehadet haberini askeri yetkililerden alan anne Saadet ve baba Muhammet Kargın yıkıldı. Acılı baba “Vatanımıza ve milletimize bir oğlan feda ettik. Dış güçlerin desteği olmasa bu hainler atacak roket bulamazlar” dedi. Şehitlerin naaşları dün Hakkari’de düzenlenen askeri törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Akın Bolat