Hamburger Yerken DİKKAT!!!! 5 YAşındaki Çocuk Canından Oluyordu

Dondurulmuş gıdaların hızlı bir şekilde pişirilerek müşteriye satılması yani fast food beslenme tarzı başlı başına yanlış bir seçimdir. Tamamen ticari amaçlı ucuz gıdalarla hazırlanan malzemelerin dondurulması ve ardından hızlı bir şekilde pişirilmesi bazı sağlık problemlerine yol aççmaktadır tıpkı aşağıdaki hikayemizde olduğu gibi.

Midesine Bıçak Batar Gibi Bir Acı Hissetti.

Evlerine akşam yemeği olarak hamburger menü sipariş eden ailenin 5 yaşındaki oğlu hamburgerden henüz bir ısırık almıştı ki birden ağlamaya ve inlemeye başladı. Midesinde bir acı olduğunu söyleyen çocuk derhal hastaheneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tetkikler ve ve röntgen sonucu çocuğun midesinde metale benzeyen bir çubuk görüldü. Ameliyathaneye alınan çocuğun midesinde mangal süpürgesi denilen et kızartma için kullanılan alaanın temizliğinde kullanılan parça çıktı.

Fast food restoranlarında hızlı bir şekilde yiyecek yetiştirebilmek için ve ağır çalışma şartlarından dolayı tecrübesiz elemanların eksikliklerinden dolayı bu tür sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu Sebepten dolayı buralarda çocuklarınızı ve kendiniz yemek yemeyiniz. Bu yiyeceklerin sağlıklı olanlarını evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

hatunzade