Hamile Kadının Aracına Saldıran Maganda Kardeşler Yakalandı

Hamile Kadını Trafikte Saldıran Maganda Tutuklandı

Olay İstanbul Pendik’te D-100 karayolunda emniyet şeridinde seyreden bir araç trafik polisini görünce direksiyonu araçların üzerine kırdı ancak normal şeridinde seyreden bir araç trafik magandalarına yol vermedi. Bunun üzerine iki sürücü arasında tartışma çıktı. Tartışmanın sürmesi üzerine arkadan gelen araçta bulunan iki kişi yol vermeyen araçtaki çiftin önünü kesti.Sürücüyü araçtan indirmek isteyen iki maganda aracın şoför kapısını açamayınca önce aracın aynasını kırdı ardından aracın kaputuna çıkıp tekmeleyerek büyük zarar verdi. Olay büyük tepki çekti. Hamile kadının ‘polisi arıyorum’ uyarılarına aldırış etmeyen ’07 BSS 76′ araç plakalı magandalar daha sonra gözden kayboldu.

 Maganda Kardeşler Yakalandı

Bunun üzerine polis ekipleri maganda kardeşleri yakalamak için arama çalışmaları başlattı çok geçmeden. Öğrenilen bilgilere göre Pendik de bulunan Seydioğlu baklavalarının sahipleri olan Hasan Sel ve kardeşi Hüseyin Sel tutuklandı.

Emniyette Hamile kadını suçlayan süpheliler, linç kampanyasına maruz kaldıklarını öne süren sürdü ve şikayetçi oldular. Bu arada emniyette sürücü Hasan Sel’in ehliyetine el konularak, kendisine 110 bin TL para cezası kesildiği öğrenildi. Karakol girişinde şüpheliler ile tokalaşan polis memuru da açığa alındı.

Olay sırasında kendisine yol vermeyen aracın önüne geçerek durduran, daha sonra da sol aynasını kırdığı aracın üzerine çıkıp zıplamaya başlayan Sel, “Ani rahatsızlık geçiren annelerinin yanına gitme gayreti içinde” olduğu savunmasını yapmıştı. 2 süpheli savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Baklavacı magandalar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Akın Bolat