Hamileyken Ağlayan Anneler Dikkat!

Bebeklerin anne karnındayken duyularının geliştiği annelerinin hislerine daha o zamandan ortak oldukları bir çok yapılan araştırmada ortaya konuşmuştu.

California İrvina üniveritesin  de hamileler ve doğan bebekleri üzerinde yapılan çalışmalar bunu kanıtlamıştır. Bu çalışmada hamileyken psikolog yada psikiyatri bölümünden yardım alan annelerin bebekleri depresyon hastası olarak doğduklarını ve bunu her şekilde belli ettikleri ortaya çıktı.

Hamileliklerini daha sakin yaşayan hamilelerin bebeklerinin daha az hastalığa yakalandıkları, gelişimlerinin daha hızlı seyir ettiği ve huzurlu bir bebeklik geçirdikleri belirtilmiştir.

KALP HASTALIĞINA YAKALANMA RİSKİ

Ayrıca hamileliği esnasında çok fazla sinir stres yapan, kaygı ve endişe taşıyan annelerin ömründe hiç sigara ve alkol kullanmasalar bile bebeklerinin kalp kaslarının daha zayıf olduğu ve kalp hastalıklarına yakalanma risklerinin daha fazla olduğu ortaya çıktı.

6. AYDAN SONRA BAĞ KURMAYA BAŞLIYOR

Bu konuda araştırma yapan uzmanlar annelerin özellikle son 3 ayda ruh halini iyi değerlendirmeleri gerektiği çocuklarını daha anne karnındayken okşamaları, sevmeleri ve konuşmaları gerektiğini söyledi.

BU MAKALEYE YORUM YAP!

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*