Hangi NumaraYı Seçersiniz? – Yüzde Yüz Doğru Tespit

Psikolojinin ve bilinç altından biz farkında olmadan uçsuz bucaksız dünyası sürekli alt tarafta çalışarak bizi yönlendirmelere devam etmektedir. Aslında korktuklarımız yada ısındıklarımız bizi biz yapıyor.

20. yüzyılda Macar psikiyatrist Léopold Szondi, bir kişinin bilinçsiz düşüncelerini, arzularını, dürtülerini ortaya çıkarmayı amaçlayan bir test geliştirdi. 1947 yılında bu testi geliştiren uzman Szondi, insanların kendilerine benzeyenlerin ilgisini çektiğine inanıyordu. Böylece psikiyatrist Léopold Szondi, kendi adını taşıyan testi ortaya çıkardı. Szondi testi, sınava giren kişilere çeşitli zihinsel hastalık sahibi insanların vesikalık fotoğraflarını gösterme üzerine kuruluydu.
Not: Szondi testi, insanların bir akıl hastalığı olduğunu ima etmemektedir, sadece bastırılmış kişilikleri hakkında varsayımda bulunmaya çalışmaktadır.

1 Numarayı seçmiş bir bireyseniz dominant ve baskın karakterli bireylerle bilmeden sorun yaşamış ve onu beyninizin bir kısmına yer etmiş durumdadır.

2 Numarayı seçtiyseniz çocukluk döneminizde fiziksel bir şiddeti arkadaşlarınızdan, ailenizden yada çevrenizde birilerinden uygulanmış ve bu durum bilinç altınıza yer etmiştir.

3 numarayı seçtiyseniz siz sorunluluk sahibi ve disiplinli otoriter bir karekter olduğunuzu göstermektedir.

4 numara size korkutucu geldiyse psikolojik bozukluk yaşamış birinden çocukluk çağında farkında olmadan etkilenmiş olmanız olası.

5 numaralı resmi seçen kişi sizseniz küçük yaşlarda bencil insanlar tarafından ikinci plana itildiğinizi ve bu tarz insanları sevmediğiniz aşikardır.

6 numaralı kişiyi seçen kişiyseniz eğer küçük yaşlarda aile, yakın çevre ve arkadaşlarınızdan çok güvendiğiniz insanlar tarafından ihanete uğradığınız ve bu travmayı atlatmaya çalıştığınız gerçeği ortadadır.

7 numaralı kişi sizi ürküttüyse eğer sorumsuzluğu ile özellikle ailesine çok çektiren ama otoriter bir figür yaratma çabasına girmiş kişilere saygı duymuyorsunuz demektir.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN